Бібліотека Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Книжкова виставка до Міжнародного дня рідної мови «Рідна мово моя, поетична й пісенна»

  • 0

Книжкова виставка до Міжнародного дня рідної мови «Рідна мово моя, поетична й пісенна»

Категорія : Каталоги виставок

Ніколи не згине та мова, яка огорнута

дбайливим ставленням своїх носіїв і яка

представлена в інформаційному просторі

грунтовними науковими описами

П. Гриценко

Щороку 21 лютого Україна, разом зі світовою спільнотою, відзначає Міжнародний день рідної мови.

Історія цього свята пов’язана з доволі драматичними подіями. Саме 21 лютого 1952 року була жорстоко розстріляна демонстрація захисників бенгальської мови в азійській країні Бангладеш, які вимагали визнання мови банго як державної. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладешу) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників, полеглих за рідну мову.

На пропозицію цієї держави у жовтні 1999 року на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було встановлено відзначення Міжнародного дня рідної мови. Саме ця організація постановила: «щорічно, в усьому світі, в усіх країнах, – великих і малих, – в один і той же день, 21 лютого, починаючи з 2000 року, проходять свята рідної мови». Головне завдання свята – привернути увагу міжнародної спільноти до проблеми збереження всього розмаїття мов і культур світу. Вперше Міжнародний день рідної мови святкували 21 лютого 2000 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року з метою зміцнення державотворчої функції української мови, а також для сприяння вільному розвиткові мов національних меншин. Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.

У Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка цей день щороку відзначають різними заходами. Цього року кафедра української мови організувала і провела загальноуніверситетське літературно-мистецьке свято, присвячене дню рідної мови, в якому взяли участь викладачі, студенти, всі, кому дорога і рідна наша українська мова.

Книжкова виставка "Рідна мова моя, поетична і пісенна"

Працівники інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки підготували до свята книжкову виставку «Рідна мово моя, поетична й пісенна», яка була розгорнута у фойє університету. На виставці демонструвалися наукові видання, монографії, збірники наукових праць, підручники, навчально-методичні посібники з української мови, авторами яких є провідні українські мовознавці.

Рідна мова моя, поетична й пісенна

Особливу увагу відвідувачів привернула література, розміщена в рубриці «Рідна мова в наукових працях викладачів кафедри української мови». Грунтовні наукові дослідження, підручники, навчальні посібники викладачів кафедри спрямовані на формування у сучасного випускника вишу професійної комунікативної компетентності, грунтовне оволодіння українською літературною мовою, виховання дбайливого ставлення до рідної української мови.

Працівники бібліотеки щиро вдячні викладачам кафедри за дарунки їхніх власних видань у фонд бібліотеки та можливість ознайомитися з ними всім пошанувальникам рідної мови.

Т. М. Опря,

завідувач інформаційно-бібліографічного відділу

945 : Переглядів взагалі - 2 : Переглядів за сьогодні

Залиште коментар