Бібліотека Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Зустрічі першокурсників із працівниками бібліотеки університету

  • 0

Зустрічі першокурсників із працівниками бібліотеки університету

Відповідно до плану навчальної дисципліни «Основи наукових досліджень» студенти першого курсу факультету української філології та журналістики 27 лютого та 2 березня 2017 року зустрілися з працівниками бібліотеки університету, які ознайомили їх з фондами періодики, наукових праць, ресурсами електронної бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

зустріч-з-прац.-бібліот3

Зі студентами спілкувалася Опря Т.М., завідувач бібліографічно-інформаційного відділу. Тамара Миколаївна зрозуміло й цікаво розповіла про способи пошуку наукових джерел у каталогах університету, показала, як працювати з картотеками за певною темою дослідження. Наголосила, що такий вид роботи сприятиме формуванню практичних навичок майбутнього науковця, учителя, викладача.

зустріч-з-прац.-бібл-4

Провідний працівник читального залу № 1 Грінішина І.І. пояснила, з якою навчальною літературою студенти мають змогу працювати в читальному залі № 1, готуючись до практичних занять, виконуючи завдання самостійної роботи тощо. Інна Іванівна закликала першокурсників бути активними користувачами бібліотеки університету, адже саме вони, майбутні викладачі, учителі української мови і літератури, виховуватимуть у своїх учнів любов до книги.

зустріч-з-працю-бібліот

Згодом першокурсники мали змогу самостійно попрацювати з картотеками, виконуючи практичні завдання навчальної дисципліни.

зустріч-з-працівниками-бібліотеки-1

Студенти FUkr1-B16 групи поділилися враженнями про зустріч:

Типусяк Юлія

– Бесіда з Тамарою Миколаївною була цікавою, пізнавальною. Ми довідались про те, як шукати потрібну інформацію для написання рефератів, курсових робіт, підготовки доповідей. Каталоги бібліотеки містять значну кількість систематизованих списків матеріалів, які можуть знадобитись у роботі над власним науковим дослідженням. Тепер, думаю, нам це вдасться.

Ревуцька Валентина

– Тамара Миколаївна ознайомила нас із тим, як правильно шукати потрібну для навчання інформацію в картотеках абонементу і періодики. Ця інформація одразу ж принесла нам дивіденди, адже ми змогли виконати практичне завдання з дисципліни «Основи наукових досліджень» – дібрати у систематичному та алфавітному каталозі наукові праці, які містять певні лінгвістичні поняття (морфема, фонема та ін.).

Згодом ми вже знатимемо, де шукати матеріал для практичних занять і рефератів, адже в Інтернеті він не завжди достовірний. У цьому люб’язно допоможуть працівники бібліографії та читального залу, котрі розкажуть і покажуть усе, що нас цікавить з проблеми наукового дослідження.

Вишневська Марина

– Опря Т. М. показала нам, як користуватися каталогами бібліотеки університету. Вона пояснила, чому важливо вміти користуватися картотеками: це допоможе в написанні рефератів, статей. Я була вражена, тому що пошук інформації у каталогах може бути набагато цікавішим, аніж пошук в Інтернеті (коли за нас це робить програма).

Глушко Тетяна

– Було дуже цікаво слухати корисну для нас інформацію. Я почерпнула багато нового. Сподобалось, що ті, хто працюють з науковою літературою у бібліотеках, читальних залах, не відкидають можливості працювати з ресурсами в Інтернеті. Тамара Миколаївна розповіла, що за допомогою сучасних технологій можна полегшити пошукову роботу, скориставшись, наприклад, системою електронної бібліотеки університету: комп’ютер автоматично показує джерело, яке б могло нам допомогти. Я захоплено слухала розповідь.

Гарай Катерина

– Такі зустрічі, на мою думку, мають бути обов’язковими в навчанні студентів роботи з науковими джерелами, у підготовці до занять: потрібно відшукати й опрацювати великий обсяг навчального матеріалу, і тут навички його пошуку є дуже доречними.

Тамара Миколаївна подала нам ґрунтовну інформацію про правила роботи з картотеками, на прикладі показала, як самостійно шукати літературу. Сподіваюсь, що проблем у пошуку наукових джерел не виникатиме. У разі труднощів студенти звернуться до працівників бібліографії і читального залу, які допоможуть.

Дякуємо Опрі Т. М. та Грінішиній І. І. за мудрі й цінні настанови!

Кафедра української мови

359 : Переглядів взагалі - 2 : Переглядів за сьогодні

Залиште коментар