Бібліотека Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Засідання Бібліотечної ради

  • 0

Засідання Бібліотечної ради

Категорія : Бібліотечна рада

10 березня 2017 року відбулося засідання Бібліотечної ради Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, яке очолив С.А. Копилов, ректор університету, голова Бібліотечної ради, професор кафедри всесвітньої історії, доктор історичних наук, професор.

На засіданні були присутні заступники голови Бібліотечної ради – Конет І. М., професор кафедри математики, доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з наукової роботи та Климчук Л. В., директор бібліотеки, кандидат історичних наук; члени Бібліотечної ради – Дубінський В. А., декан історичного факультету, доцент кафедри всесвітньої історії, кандидат історичних наук, доцент; Коваленко Б. О., декан факультету української філології та журналістики, доцент кафедри української мови, кандидат філологічних наук, доцент, голова профспілкового комітету працівників університету; Кшевецький В. С., декан факультету іноземної філології, доцент кафедри германських мов та зарубіжної літератури, кандидат філологічних наук, доцент; Моштак М. В., голова первинної профспілкової організації студентів, аспірантів та докторантів університету; Понеділок В.В., начальник Центру інформаційних технологій, старший викладач кафедри інформатики; Стасюк І. І., декан факультету фізичної культури, доцент кафедри спорту і спортивних ігор, кандидат наук з фізичного виховання та спорту; завідуючі відділами та підрозділами бібліотеки.

На порядок денний засідання виносились три питання:

  1. План роботи бібліотеки на 2017 рік.
  2. Електронні ресурси бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
  3. Джерела та стан поповнення інституційного репозитарію ElarKPNU.

Директор бібліотеки Климчук Л. В., заступник голови Бібліотечної ради, директор бібліотеки, у своїй доповіді «План роботи бібліотеки на 2017 рік» поінформувала про основні показники бібліотечної роботи, зокрема, що планується обслугувати усіма підрозділами 15750 користувачів та видати їм 200000 примірників документів, досягнути 110060 відвідувань. Зазначила, що бібліотекарі проведуть 19 комплексних просвітницьких заходів, організують 160 тематичних виставок – із них 15 постійнодіючих, 29 віртуальних. Планується популяризувати бібліотечний фонд (чисельність якого сягне 978157 примірників) шляхом проведення та публікації бібліографічних оглядів – 47.

Наголосила, що автоматизація бібліотечних процесів є одним із пріоритетних завдань діяльності бібліотеки. Продовжиться наповнення електронних баз даних, інституційного репозитарію, редагування записів на отриману літературу в електронному каталозі тощо. В режимі он-лайн продовжить функціонувати послуга – “Віртуальна довідка”.

Продовжиться робота з реструктуризації веб–сайту бібліотеки. На сайт буде подаватися інформація про фонди, просвітницькі заходи, нові надходження, наукову, методичну, інформаційну і видавничу діяльність, заходи з підвищення кваліфікації бібліотекарів та події у житті колективу.

Куверіна А. П., бібліотекар І категорії відділу електронних інформаційних ресурсів, доповіла про електронні ресурси, наявні в бібліотеці університету. Повідомила, що функціонує Webайт бібліотеки, який складається з розділів: «Про бібліотеку», «Сторінка користувача», «Інформаційні ресурси», «Хроніка життя бібліотеки», «Електронні бази даних», «Оголошення», «Вітаємо!». У рубриках розміщено корисну інформацію стосовно діяльності бібліотеки, посилання на інформаційні ресурси інших бібліотек, відомості про масові заходи та віртуальні виставки. Анжела Павлівна звернула увагу на розділ «Інформаційні ресурси», зокрема на його підрозділ «Електронні ресурси», де користувачі можуть скористатися віртуальною довідкою, віддалено отримати шифри УДК та ББК, ознайомитися з науковими працями інституційного репозитарію тощо.

Завідувач читальним залом електронної бібліотеки Кунцевич А. В. доповів про «Джерела та стан наповнення інституційного репозитарію ElarKPNU». Андрій Васильович наголосив, що інституційний репозитарій ElarKPNU – ресурс відкритого доступу, що накопичує, зберігає електронні публікації та електронні версії документів наукового, освітнього та методичного призначення, створені працівниками, аспірантами чи студентами Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, почав функціонувати репозитарій з квітня 2014 року. Кунцевич А.В. підкреслив, що проводиться активна робота по наповненню інституційного репозитарію, який налічує 1688 електронних документів, ознайомив членів Бібліотечної ради з кількістю наукових праць представлених у репозитарії по кожній кафедрі. Зауважив, що поповнення здійснюється за згодою автора та після підписання авторського договору, а також наголосив на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед науково-педагогічних працівників та студентів університету.

356 : Переглядів взагалі - 1 : Переглядів за сьогодні

Залиште коментар