Бібліотека Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Періодичні видання читального залу № 2 (Літературно-художні та літературно-критичні, методичні та наукові журнали філологічного циклу)

  • 0

Періодичні видання читального залу № 2 (Літературно-художні та літературно-критичні, методичні та наукові журнали філологічного циклу)

На сьогодні періодичні видання залишаються одним із важливих джерел наукової та навчально-методичної інформації, а літературно-художні та літературно-критичні журнали надають можливість ознайомитися з текстами сучасних творів, критичними статтями, важливими подіями літературного світу. Тим самим періодика відіграє значну роль у науковій та навчальній діяльності як викладачів, так і студентів вищого навчального закладу.

Пропонуємо вашій увазі огляд частини періодичних видань, які зберігаються у фонді читального залу № 2.

1Известия Академии наук СССР.

Серия литературы и языка 

Офіційний друкований орган лінгвістичного та літературознавчого відділення Академії наук з 1852 р. до сьогодні. У цьому періодичному виданні друкуються праці з усіх дисциплін філологічного циклу, представлено кращі досягнення науки про мову, літературу та фольклор за півтора століття.

Иностранная литератураИностранная литература

Щомісячний літературно-художній та публіцистичний журнал, видається з 1955 р. У журналі публікуються найбільш вагомі твори сучасної світової літератури в кращих перекладах: проза та поезія, нариси та есе, статті, інтерв’ю. Серед авторів — лауреати Нобелівської, Букерівської, Гонкурівської премій.

Література в школіЛітература в школі

Методичний журнал МО УРСР, виходить з 1951 р. 6 раз на рік.

Журнал представляє наукові — з теорії та історії літератури, та методичні статті на допомогу вчителям-словесникам, а також літературно-критичні матеріали, бібліографічні огляди.

литературное образованиеЛитературное обозрение

Щомісячний журнал критики та бібліографії, який виходив у 1973—2000 рр.

Журнал був розрахований на широке коло читачів, поступово став самим солідним виданням, де друкувались літературно-критичні матеріали.

молодая гвардияМолодая гвардия

Щомісячний літературно-художній та суспільно-політичний журнал. Заснований у 1922 р.

Отримав свою назву від однойменної літературної групи 1920-х років.

 
 

москваМосква

Щомісячний літературно-художній та громадсько-політичний ілюстрований журнал, орган СП РСФСР. Виходить 3 1957 р. Журнал друкував твори радянських прозаїків, поетів і драматургів, твори письменників народів СРСР та зарубіжних авторів. Сьогодні це російський літературний журнал, з 1993 р. має підзаголовок «Журнал русской культуры».

народна творчість та етнографіяНародна творчість та етнографія

Науковий журнал, орган Інституту мистецтвознавства,фольклору та етнографії АН УРСР і Мінкультури УРСР. Видається з 1925 р. українською мовою. У журналі друкуються статті з фольклору, етнографії, декоративно-ужитковго мистецтва, матеріали на допомогу художній самодіяльності, огляди, рецензії, анотації на нові видання. Виходить 6 раз на рік.

наш современникНаш современник

Щомісячний літературно-художній та громадсько-політичний журнал, орган СП РСФСР (сьогодні письменників Росії). Видається з 1964 р.

Основні напрями: сучасна проза та публіцистика. З початку 70-х рр. у журналі публікувались Ф. Абрамов, В. Астаф’єв, В. Бєлов, С. Залигін, В. Распутін, В. Шукшин. У 90-і рр.. ці традиції продовжили публікації Ю. Лошиця, Л. Бородіна, В. Крупіна, А. Ліханова, А. Сегеня.

неваНева

Щомісячний літературно-художній та громадсько-політичний ілюстрований журнал, орган СП РСФСР та його Ленінградського відділення. Виходить у Ленінграді (тепер Санкт-Петербурзі) з 1955 р.

На його сторінках публікувались такі видатні автори, як м. Зощенко і М. Шолохов, В. Каверін і Л. Чуковська, Л. Гумільов і Д. Ліхачов, О. Солженіцин і Д. Гранін, Ф. Абрамов і В. Конецький, брати Стругацькі і В. Дудінцев.

Саме «Нева» познайомила читачів з «Большим террором» Роберта Конквеста і романом Артура Кестлера «Слепящая тьма». Тут вперше був опублікований роман В. Дудінцева «Белые одежды». У рубриках журналу «Проза и поэзия», «История современности», «Публицистика», «Критика, эссеистика» друкуються як художні твори, так і документальні свідчення, присвячені яскравим і драматичним долям людей та визначним історичним подіям.

новий мирНовый мир

Російський радянський літературний журнал, є одним з найстаріших в сучасній Росії щомісячним літературно-художнім і громадсько-політичним журналом. Журнал почав виходити в 1925 році.

Найгучнішими публікаціями журналу за всю його історію були: «Чорна людина» Сергія Єсеніна (1925); «Не хлібом єдиним» Володимира Дудінцева (1956), «Один день Івана Денисовича» Олександра Солженіцина (1962); «Плаха» Чингіза Айтматова (1986); «Аванси і борги» Миколи Шмельова (1987); «Котлован» Андрія Платонова (1987), «Доктор Живаго» Бориса Пастернака (1988); «Архіпелаг ГУЛАГ» Олександра Солженіцина (1989); «Сонечка» Людмили Улицької (1993); «Кавказький полонений» Володимира Маканіна (1995); «Свобода» Михайла Бутова (1999) та багато інших.

Сьогодні, крім новинок прози та поезії, журнал пропонує традиційні рубрики «З спадщини», «Філософія. Історія. Політика», «Далеке близьке», «Пори і звички», «Щоденник письменника», «Світ мистецтва», «Бесіди», «Літературна критика» (з підрубриками «Боротьба за стиль» і «По ходу тексту»), «Рецензії. Огляди», «Бібліографія», «Зарубіжна книга про Росію» та інше.

октябрьОктябрь

Радянський і російський щомісячний літературно-художній журнал, що видається в Москві з 1924 року. У журналі публікувалися Сергій Єсенін, Володимир Маяковський, Михайло Зощенко, Андрій Платонов, Аркадій Гайдар, Олександр Твардовський, Костянтин Паустовський, Михайло Пришвін. З перших же номерів журнал знайомив читачів і з творчістю зарубіжних письменників: І. Бехера, Л. Фейхтвангера, В. Бределя, Р. Роллана, А. Барбюса, Т. Драйзера, М. Андерсена-Нексе, Г. Манна.

У наш час «Октябрь» є одним з провідних російських товстих літературних журналів, має ліберальну спрямованість. Основні рубрики журналу:

  • Проза та поезія
  • Публіцистика та нариси
  • Літературна критика
  • Літературна спадщина

прапорПрапор

Щомісячний літературно-художній та громадсько-політичний журнал Спілки письменників України. Виходить з січня 1956 р. у Харкові. Публікує прозові, поетичні й драматичні твори українських письменників, літературно-критичні й публіцистичні матеріали. З 1991 р. виходить під назвою «Березіль».

радугаРадуга

Щомісячний літературно-художній і громадсько-політичний журнал, орган Спілки письменників України. Заснований 1927 р. у Харкові. З 1935 р. виходить у Києві. Сучасна назва з 1963 р. Виходить російською мовою. В часописі друкуються твори українських письменників, що пишуть російською мовою та переклади з української. Основні розділи: «проза», «поезія», «пам’ять», «спогади, щоденники», «люди і книги», «події, факти», «автори номера».

радянське літературознавствоРадянське літературознавство

Щомісячний науково-теоретичний журнал, орган Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка та Спілки письменників України. Виходить з 1957 р. у Києві, висвітлює питання історії української літератури, зв’язки української літератури з літературами інших народів, проблеми сучасного літературного процесу. Друкуються також статті про зарубіжну літературу, матеріали з історії журналістики і книгознавства, рецензії, хроніка наукового життя, інформації тощо. Від січня 1990 року журнал виходить під назвою «Слово і час».

Українська літератураУкраїнська література

Літературно-художній та громадсько-політичний журнал, орган Спілки письменників України. Заснований у Харкові 1933 р. під назвою «Радянська література». Під назвою «Українська література» видавався з листопада 1941 р., спочатку в Уфі, з листопада 1943 — у москві, а з березня 1944 — у Києві. Редактором був Ю. Яновський. Журнал популяризував кращі твори української радянської та зарубіжної літератури, друкував статті з літературознавства, мистецтвознавства, історії. З січня 1946 р. і до сьогодні виходить під назвою «Вітчизна».

филологические наукиФилологические науки. Научные доклады высшей школы

Журнал Філологічні науки створено Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти СРСР в 1958 р.

Видання є джерелом інформації про новітні наукові дослідження в галузі філологічних наук і методики викладання мови та літератури, тут друкуються найбільш значні матеріали наукових конференцій, бібліографічні огляди та рецензії.

юностьЮность

Радянський, потім російський літературно-художній ілюстрований журнал для молоді. Виходить в Москві з 1955 року. Журнал був заснований з ініціативи Валентина Катаєва, який став першим головним редактором.

До 1991 року журнал був органом Спілки письменників СРСР, в подальшому він став незалежним виданням

«Юність» відрізнялася від інших літературних журналів великим інтересом до суспільного життя і навколишнього світу. Існували постійні розділи «Наука і техніка», «Спорт», «Факти і пошуки». «Юність» публікувала багато творів, що відрізняються стилем і змістом від сформованих літературних стереотипів «соціалістичного реалізму».

литература в школеЛитература в школе

Методичний журнал МО РСФСР, засновано у 1914 р. Виходить 6 раз на рік.

828 : Переглядів взагалі - 1 : Переглядів за сьогодні

Залиште коментар