Бібліотека Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Українці в Європейському Русі Опору

  • 0

Українці в Європейському Русі Опору

Тронько П. Навічно в пам'яті народнійТронько П. Навічно в пам’яті народній: з історії боротьби молоді України проти німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни / П.Т. Тронько – Київ : Молодь, 1995. – 157 с.

Велика Вітчизняна війна проти гітлерівських загарбників була суворим і важким випробуванням для українського народу. При написанні книги були використані архіви, численна преса часів війни, маловідомі документи партизанських загонів. Українські патріоти після визволення українських земель в ряді партизанських формувань пліч-о-пліч воювали з народами Польщі, Чехословаччини, Румунії та Угорщини.

Колодний Б. Троянди на гранітіКолодний Б. Троянди на граніті (історія одного пошуку) : повість-репортаж / Борис Колодний. – Київ : Молодь, 1985. – 216 с.

На основі фактів і документів автор крок за кроком прослідковує життєвий та бойовий шлях Героя Радянського Союзу українця Василя Порика, а також правдиво відтворює образи його відважних побратимів-патріотів, які в складних і важких умовах на території окупованої гітлерівцями Франції мужньо боролись з фашизмом, наближаючи бажаний день Перемоги.

Залата Л. Далеко в АрденнахЗалата Л. Далеко в Арденнах. Полум’я в степу: роман / Леонід Залата. – Київ: Дніпро, 1977. – 409 с.

У романі розповідається про українського офіцера Антона Щербака, який після втечі з фашистського полону продовжує боротьбу з ворогом на території Бельгії, командує партизанським полком в Арденнах.

Лемещук Н. Не склонив головыЛемещук Н. Не склонив головы ( о деятельности антифашистского подполья в гитлеровских концлагерях) / Н. Лемещук. – Киев: Политиздат, 1978. – 133 с.

Мужню боротьбу проти фашистської тиранії в роки другої світової війни вели в’язні гітлерівських концтаборів в Польщі, Германії, Франції та інших країн Європи. В страшних умовах таборів таку боротьбу вели і українські патріоти.

Седых В. Размышления на площади БастилииСедых В. Размышления на площади Бастилии / В. Седых. – Москва, Политиздат, 1981. – 301 с.

В книзі, написаній на основі живих свідчень та документів прослідковується зв’язок поколінь французів, які в різні часи боролись за свободу, також і в другу світову, у боротьбі з гітлерівцями їм допомагали і українські полонені, які тікали з таборів та воювали в складі партизанських загонів.

746 : Переглядів взагалі - 3 : Переглядів за сьогодні

Залиште коментар