Бібліотека Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Герої не вмирають…

  • 0

Герої не вмирають…

Памятайте про наших героїв,

що за волю поклали безцінне життя,

що творили історію, наше минуле,

у яке вже нема вороття.

День Героїв Небесної Сотні пам’ятний день, що відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

ЗАГИБЛІ ГЕРОЇ МАЙДАНУ

Саме в ці дні, чотири роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Майдан став символом утвердження прагнень до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молодь. Ті, що тільки починали жити…

104 Героям Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Таку ціну Україна заплатила за свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

У ці лютневі дні тисячі людей віддають шану Героям Небесної Сотні. З нагоди річниці вшанування пам’яті подвигу учасників Революції гідності на педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка пройшов цикл заходів, які організували працівники читального залу та деканат факультету. На першому поверсі була представлена виставка-реквієм «Герої не вмирають», яку підготували працівники книгозбірні факультету.

Виставка-реквієм

Студенти мали можливість пригадати події, які вже ввійшли в нашу історію, згадати Героїв Небесної Сотні. Звучала музика Майдану. Вшанували память загиблих хвилиною мовчання.

Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність. Кожен із них, як і ми з вами мали свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Та поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

Але герої не вмирають! Вони завше будуть в наших серцях. Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв «Небесної Сотні» у наших серцях. Хай память всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави! Нехай кожен з нас запалить свічу памяті, яка буде даниною поваги тим, хто навічно пішов від нас, але залишився у наших серцях!

Небесній сотні, шана й молитви

За чисті душі, що злетіли в небо

Їм шлях високий, Боже, освяти

І в мирі, Господи, прийми до себе.

Слава Україні! Героям Слава!

Т. В. Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету

8528 : Переглядів взагалі - 2 : Переглядів за сьогодні

Залиште коментар