Бібліотека Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

О рідне слово, хто без тебе я?…

  • 0

О рідне слово, хто без тебе я?…

Спочатку було Слово. Для кожної людини воно завжди спочатку. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу. «Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, ступінь нашої свідомості, форма нашого життя. Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб. І поки житиме мова – житиме й народ», – писав визначний український учений, фундатор і перший ректор Кам’янець-Подільського державного українського університету Іван Огієнко. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Кожного року 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було започатковане у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

фото 1

З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови на педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка пройшли заходи, організовані працівниками читального залу та деканатом педагогічного факультету. В читальному залі бібліотекарі організували розгорнуту книжкову виставку «О рідне слово, хто без тебе я?…» На виставці демонструвалися видання з історії української мови, навчальні посібники з рідної мови, навчально-методична література з методики навчання мови та словники-довідники з культури мови.

фото 2

Відвідувачі мали можливість ознайомитися з навчальними, навчально-методичними та довідковими виданнями мовознавчої тематики, які знаходяться у книгозбірні читального залу педагогічного факультету. Бібліотекарі сподіваються, що ці видання допоможуть збагнути всю велич рідного слова, викличуть бажання вивчати українську мову та милуватися її красою.

До Вашої уваги також каталог представлених на виставці видань.

Повноекранний режим

7090 : Переглядів взагалі - 2 : Переглядів за сьогодні

Залиште коментар