Нові надходження літератури до читального залу № 1

Нові надходження літератури до читального залу № 1

Антологія української фантастики ХIХ ст. / упоряд. Ю. Винничук. – Київ : КЕТС, 2015. – 608 с.

У цій книжці українську фантастичну прозу ХIХ століття представляють мало відомі твори Івана Барщевського , Михайла Чайковського, Івана Бороздни, Миколи Костомарова, Євгена Згарського, Наталі Кобринської, Івана Франка, Івана Липи, Гната Хоткевича та багатьох інших авторів.

 

Войнович В. М. Монументальна пропаганда : роман / В. Войнович. – Київ: Дніпро, 2015. – 376 с.

Роман з притаманною Войновичу кумедною іронією та гострою сатирою, гротеском з елементами психологізму подає панораму російського життя: від розвінчання культу особи Сталіна до наших днів,в яких бал правлять «нові росіяни», а сучасні російські комуністи безпорадно намагаються відновити жупел класової боротьби.

 

Єсипенко Д. О. Повісті Бориса Грінченка «Серед темної ночі» та «Під тихими вербами» : історія текстів і тексти в історії / Д. Єсипенко. – Київ : Наукова думка, 2015. – 159 с.

У цій книжці вперше в українському літературознавстві повісті Бориса Грінченка «Серед темної ночі» та «Під тихими вербами» комплексно вивчаються в текстологічному і джерелознавчому аспектах.

Видання розраховане на фахівців – літературознавців, істориків книжкової справи ХIХ-ХХ ст.,бібліографів, а також студентів гуманітарних спеціальностей, викладачів нормативних і спеціальних курсів у вищих навчальних закладах.

 

Кучинська І. О.Громадянське виховання в Україні:минулий досвід та сучасні потреби : навч.посіб. / І. О. Кучинська. – Кам’янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2015. – 112 с.

У навчальному посібнику розкривається становлення ідеї виховання громадянськостів Україні.

Для студентів, магістрантів, аспірантів та науково-педагогічних працівників.

 

Олійник Б. І. Основи : Поезії. Поеми / Б. Олійник. – Дніпро, 2015. – 696 с.

До книги увійшли вибрані твори видатного українського поета і громадського діяча, лауреата Шевченківської премії академіка Бориса Ілліча Олійника.

Утвердження людської особистості, висоти духу і моралі, протистояння злу і насильству – головні мотиви творчості одного з чільних шістдесятників.

 

Орел Л. Українська родина: обряди і традиції / Лідія Орел. – Київ : Вид-во імені Олени Теліги, 2015. –512 с. : іл.

Книга висвітлює звичаї та обряди українського народу, які здавна були збережені і передавалися від покоління до покоління впродовж його життя та побуту: родини, хрестини, пострижини, виховання дітей, молодіжні вечорниці та досвітки, весільні обряди, ярмаркування тощо.

Видання має календарні та родинно-побутові пісні з нотами, ілюстроване кольоровими та чорно-білими світлинами. Адресовано етнографам, фольклористам,краєзнавцям, педагогам і всім шанувальникам народної культури українців.

 

Попович М. Культура: ілюстр. енцикл. України / М. В. Попович. – Київ : Балтія-Друк, 2015. – 184с.: іл.

 

Сверстюк Є. О.На полі честі : у 2 кн./ упоряд. Олексій Сінченко. – Київ: Кліо, 2015. – Кн.1 : Невже то я? – 368 с.+96 с.іл.

Євген Сверстюк – людина-легенда, багаторічний «в’язень сумління» й моральний авторитет для кількох поколінь українців. Пропонована книжка вміщує автобіографічні спогади і роздуми. Автор ділиться секретами стійкості, основу якої формують родинне виховання,національні традиції та християнські цінності. Видання містить рідкісні світлини з приватних архівів. Книжка зродить інтерес як у дослідників шістдесятництва, так і в широкого кола читачів.

 

На полі честі: у 2 кн. / упоряд. Василь Овсієнко. – Київ : Кліо, 2015. – Кн. 2 : Наш сучасник Євген Сверстюк. – 600с.+24с.іл.

У книжці зібрано спогади і прижиттєві свідчення сучасників про Євгена Сверстюка. Провідний діяч шістдесятництва, в’язень сумління, літературознавець, філософ, редактор християнської газети «Наша віра», сумлінний громадянин і щирий християнин постає перед нами завжди усміхненим з десятків знімків.

 

Сверстюк Є. О. Писані синім крилом / упоряд. Олена Голуб. – Київ : Кліо, 2015. – 256 с.

Євген Сверстюк (1928–2014) – літературознавець, поет, доктор філософії, дисидент, один з лідерів українського руху опору 60–80-х рр. ХХст. Збірка вмістила поетичний доробок часу ув’язнення і заслання, юнацької пори «З зеленого шуму» та часу формування феномену «шістдесятництва».

 

І. І. Грінішина, завідуюча читальним залом № 1.