Теплінський Юрій Володимирович (до 65-річчя від дня народження, 45-річчя науково-педагогічної діяльності)

Теплінський Юрій Володимирович (до 65-річчя від дня народження, 45-річчя науково-педагогічної діяльності)

Теплінський Юрій Володимирович

Народився Юрій Володимирович 24 березня 1950 в м. Кам`янець-Подільському. В 1966 року закінчив середню школу № 8 із золотою медаллю.

В 1970 році – з відзнакою фізико-математичний факультет Кам`янець-Подільського педагогічного інституту імені В. П. Затонського. Розпочав трудову діяльність вчителем математики в рідній школі, служив у Збройних Силах СРСР.

У 1972–1975 роках вступив до аспірантури Інституту математики АН УРСР. Його науковим керівником і консультантом став видатний український математик, академік НАН України А. М. Самойленко (нині академік-секретар Відділення математики НАН України, директор Інституту математики НАН України).

Працює з 1976 року в Кам`янець-Подільському педагогічному інституті (нині Кам`янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). З 1981 по 2004 роки він очолював кафедру геометрії і методики викладання математики (з вересня 2004 року –завідувач кафедри диференціальних рівнянь і геометрії). На цей час Юрій Володимирович є доктором фізико-математичних наук (1992), професором (1996), заслуженим працівником освіти України (1998).

Наукові інтереси Юрія Володимировича стосуються теорії диференціальних та різницевих рівнянь, а також їх систем, визначених у банахових просторах. У творчому доробку Юрія Володимировича понад 150 наукових праць, серед яких три фундаментальні монографії такі як: «Зліченні системи диференціальних рівнянь», (1993), «Елементи математичної теорії еволюційних рівнянь у банахових просторах» (2008), «Countable Sistems of Differential Equations». Монографія «Зліченні системи диференціальних рівнянь» у 2004 році опублікована за кордоном, англійський переклад монографії побачив світ у країнах Європи та США. Статті і наукові повідомлення Ю. В. Теплінського друкуються в авторитетних фахових журналах «Дифференциальные уравнения», «Український математичний журнал», «Нелінійні коливання», «Доповіді НАН України», збірниках наукових праць Інституту математики НАН України, зарубіжних виданнях.

Нагороди

Облікова картка лауреата Державної премії України.

Державна премія України в галузі науки й техніки (Указ Президента України від 11 грудня 1996) за цикл праць «Нові математичні методи в нелінійному аналізі» – разом з Юрієм Митропольським, Анатолієм Самойленком та іншими.

Бронзова медаль імені академіка Остроградського за успіхи в розвитку математичних наук (2002), пам`ятна медаль ім. М. М. Боголюбова «За високій рівень наукових результатів у галузі математичної науки», нагороджений знаком «Відмінник народної освіти УРСР», Заслужений працівник народної освіти України», нагороджений знаками «Ветеран праці»,нагороджений відзнакою «За заслуги перед міською громадою».

В галереї Слави Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка почесне місце займає портрет Юрія Володимировича.

Пропонуємо вашій увазі детальніший опис досягнень та список наукових праць Ю. В. Теплінського.

 

В. А. Шевчук,
завідуюча абонементом фізико-математичного факультету.