Слово твоє невмируще в віках

Слово твоє невмируще в віках

(До 145-річчя від дня народження Лесі Українки)

Слово твоє невмируще в віках

     (1871-1913)

Ні! я жива! Я буду вічно жити!

Я в серці маю те, що не вмирає.

Леся Українка

В історії кожної нації є особистості, унікальні своєю багатогранністю, призначенння яких – осмислювати історичне минуле й прокладати шлях у майбутнє.

Протягом віків саме вони, мислителі й речники, будили в українському народові почуття історичної самобутності, ідентичності, власної гідності та закликали до волі й незалежності, саме на них трималося духовне життя нації. До таких видатних постатей українства належить легендарна поетеса, публіцист, мислитель і громадський діяч, велика жінка України Леся Українка – Лариса Петрівна Косач.

25 лютого 2016 року Україна та українська діаспора за кордоном відзначала 145-річчя з дня народження відомої поетеси. До цієї знаменної дати на педагогічному факультеті в читальному залі відбулася читацька конференція “Слово твоє невмируще в віках”, організована працівниками бібліотеки. Учасниками конференції були студенти II та III курсу педагогічного факультету спеціальності “Дошкільна освіта”.

Слово твоє невмируще в віках

Зі вступним словом виступила Тамара Володимирівна Сологуб, зав. сектором читального залу педагогічного факультету. Вражаючою стала демонстрація відеоматеріалу “Обличчя української історії. Леся Українка”.

Присутні мали можливість почути доповіді про творчий шлях поетеси та декламування поезій у виконанні студентів III курсу: Марії Ухманович, Олени Осадчук, Едіти Саносян, Юлії Попіль, Христини Самуляк, Юлії Седлецької та Олени Голюк.

Також була запропонована презентація тематичної виставки “Леся Українка – геніальна донька України”, яку підготувала бібліотекар I категорії читального залу педагогічного факультету Наталія Йосипівна Сивак. Студенти ознайомилися з творами Лесі Українки та літературою про видатну українську поетесу, які знаходяться в фондах бібліотеки.

Слово твоє невмируще в віках

Леся Українка – це наша душа, наша совість, наша гордість. Горить, палає на світі, вогонь Лесиних поезій, освітлює наші душі, робить їх чистішими, добрішими. І ми, п’ючи живу воду із Лесиних джерел, із вірою йдемо в майбутнє, віддаючи честь дочці Прометея.

Т. В. Сологуб,

завідувач сектора читального залу педагогічного факультету