КНИЖКОВИЙ ВСЕСВІТ (до Дня дитячої книги)

КНИЖКОВИЙ ВСЕСВІТ (до Дня дитячої книги)

англійські народні казки

1. Англійські народні казки : для мол. шк. в. – Київ : Веселка, 1981. – 151 с., іл.

Збірку складають найвідоміші казки англійського народу, в яких відбилися мрії про справедливість, багата народна фантазія і характерний англійський гумор.

 

 

 

журавлик

2. Бібік Н. М. Журавлик : підруч. для 2 кл. / Н. М. Бібік, Л. С. Бондаренко, Н. С. Коваль. – Київ : Освіта, 1996. – 110 с.

Ця книжка веде дитину далі від віконечка рідного дому і школи. Адже журавлик може летіти далеко-далеко. У мандрах дитина може запам’ятати історію міст і сіл, назв вулиць, річок, імен лоюдей, або що звідки взялося. Як стати здоровим, чемним, зустріти весну чи провести зиму.

 

 

сходинки

 

3. Білий І. Сходинки : буквар-читанка / І. Білий. – Донецьк : Отєчєство, 1995. – 271 с.

Буквар-читанка для дитячих садків та перших класів початкової школи містить збірку кращих художніх творів для наймолодшої категорії читачів.

 

 

 

волшебный козел

 

4. Волшебный козел : вьетнамские народные сказки / перевод Н. Никулина. – Москва : Худ. лит., 1976. – 256 с.

Чарівні, побутові, героїчні та гумористичні казки багаточисельних народів В’єтнама створюють неймовірний, яскравий світ, наповнений благородними героями, прекрасними вчинками.

 

 

 

казки народів світу

 

5. Казки народів світу : для мол. шк. в. – Київ : Веселка, 1989. – 448 с.

Збірка містить вибрані казки народів світу. Більшість з них виходила у видавництві «Веселка» в різні роки.

 

 

 

 

андрійкова книжка

 

6. Кирпа Г. М. Андрійкова книжка: уроки гарної поведінки : пробн. посіб. для 4 кл. / Г. М. Кирпа, В. В. Стрілько. – Київ : Освіта, 1996. – 287 с.

Пробний посібник для 4 класу містить збірку кращих уроків читання, спрямовану на засвоєння гарних манер та правильної поведінки.

 

 

 

карлсон прилітає знову7. Лінгред А. Карлсон прилітає знову / А. Лінгред; з швед. перекл. О. Сенюк. – Київ : Веселка, 1965. – 144 с.

Любі діти, ви, мабуть, читали повість відомої шведської письменниці Астрід Лінгред «Малий і Карлсон, що живе на даху». А коли читали, то напевне полюбили і спритного та гострого на язик Малого, і дотепного й веселого Карлсона, що живе на даху, маленького чоловічка з моторчиком на спині, найкращого в світі машиніста, будівельника, кухаря, пожежника і т. д. У тій повісті Малий попрощався з Карлсоном і думав, що назавжди.

Аж ось Малий залишився сам – захворіла мати, брат і сестра, поїхав у відрядження тато, і тоді знову прилетів Карлсон. Стає цікаво й весело – хіба ж бо може бути нудно з найкращим у світі Карлсоном?

морозенко

 

 

9. Мирний П. Морозенко : вибр. тв. / П. Мирний. – Київ : Веселка, 1977. – 184 с.

До збірки творів українського письменника -реаліста ХІХ століття включені відомі його оповідання «Морозенко», «Злі люди», «Лихий попутав», уривок з роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»

 

 

тореодори з васюківки

10. Нестайко В. Тореадори з Васюківки : вибр. повісті : для серед. шк. в. / В. Нестайко. – Київ : Веселка, 1980. – 286 с.

В книгу вибраних повістей відомого українського письменника Всеволода Нестайка ввійшла повість «Одиниця з «Обманом», а також трилогія «Тореадори з Васюківки», яка складається з повістей «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з тридцятої квартири» і «Таємниця трьох невідомих».

 

 

пригоди незнайка

 

11. Носов М. Пригоди Незнайка і його товаришів : казка / М. Носов. – Київ : Веселка, 1976. – 159 с.

«Пригоди Незнайка і його товаришів» – весела повість про казкових коротульок – вченого Знайка, дивакуватого Незнайка, майстровитих Шпунктика й Гвинтика та інших цікавих малюків та малючок, про подорож на повітряній кулі й пригоди, яких довелося зазнати мандрівникам.

 

барвистий клубок

12. Савченко О. Барвистий клубочок : дивись, міркуй, відповідай / О. Савченко. – Київ : БЛІЦ, 1996. – 112 с.

Ця барвиста, розмаїта за змістом книжечка допоможе батькам і вчителям розвивати пізновальні здібності дітей 6 – 7 років. Зокрема, тренувати їхню довільну увагу, спостережливість, уміння порівнювати й аналізувати колір, форму, розмір, величину, ціле з частинами; замислюватись над часовимим й логічними зв’язками, збагачувати мовлення.

 

 

де сент-екзюпері13. Сент-Екзюпері де Антуан Твори / Антуан де Сент-Екзюпері. – Київ : Молодь, 1973. – 353 с.

У збірці відомого французького письменника містяться такі твори, як «Нічний політ», «Планета людей», «Військовий льотчик», «Маленький принц». «Маленький принц» – останній закінчений твір . Про нього Сент-Екзюпері думав ще на початку війни. В цей період він часто малював той самий малюнок: хлопчик, іноді з крильцями, здивовано дивиться з-за хмари на землю, на її поля, будинки, на овець.

 

 

 

пригоди тома сойєра

14. Твен Марк Пригоди Тома Сойєра : повість : для серед. шк. в. / Марк Твен. – Київ : Веселка, 1982. – 175 с.

Знаменита повість видатного американського письменника-реаліста кінця ХІХ – початку ХХ ст. висвітлює життя демократичного суспільства США того часу.

З неперевершеною майстерністю письменник малює світ розваг хлопчика шибайголови, живого й доброго.

 

 

степова казка

 

15. Тютюнник Г Степова казка : повісті, оповідання, казки : для мол. та серед. шк. в. / Г. Тютюнник; упорядн. Л. Тютюнник; передмов. М. Слабошпицького. – Київ : Веселка, 1989. – 302 с.

До книги українського письменника увійшли казки, оповідання і повісті про рідну природу, про людей, які її оберігають, про долю дітей у роки Другої Світової війни та повоєнні роки.

 

 

українські літературні книжки

 

16. Українські літературні казки : у 2 томах. Т.1. – Київ : Грані-Т, 2006. – 168 с., іл.

У книзі відкривається читачеві мудрий і чарівний світ казок. Найкращі казки зі скарбниці класиків української літератури, що супроводжуються чудовими ілюстраціями, стануть безцінними помічниками у залученні дитини до витоків рідної культури.

 

 

українські народні книжки

 

 

17. Українські народні казки. – Львів : Каменяр, 1966. – 280 с.

Збірка різножанрових українських народних казок поведе читача в прекрасний та неймовірний світ пригод та вигадок.

 

 

 

коли ще звірі говорили

 

 

18. Франко І. Коли ще звірі говорили : казки / І. Франко. – Київ : Молодь, 1956. – 158 с.

Книга казок класика української та світової літератури І.Франка подарує діткам неймовійрні захоплення та розваги.

 

 

лис микита

 

 

19. Франко І. Лис Микита : казка для мол. та серед. шк. в. / І. Франко. – Львів : Каменярі, 1981. – 102 с.

«Лис Микита» – сатирична казка І. Я. Франка, в якій автор вчить дітей чесності, правдивості, прищеплює їм любов до рідної природи, розвиваючи цікавість та допитливість.

 

 

диворгай20. Цимбалюк В. Дивограй : навч. посіб. з українознавства для 2 кл. / В. Цимбалюк, В. Жайворонок, А. Соколовська. – Київ : Пед. думка, 2001. – 160 с.

На сторінках цього посібника перед вами в усій красі розкриється, заграє всіма барвами веселки дивосвіт рідної природи, що споконвіку оточує людину, оберігає її від злих сил, надихає на добрі справи. Ви дізнаєтесь про те, чому вересень називають рум’янцем року, чому навесні святкують Вербну неділю, влітку – Русалії, а взимку – Миколая, і ще багато цікавого про свята і традиції українського народу.

 

 

Ситник Л. В.,

зав. центральним абонементом