“Дарунки Землі – мінерали” (До Міжнародного дня Землі – 22 квітня)

“Дарунки Землі – мінерали” (До Міжнародного дня Землі – 22 квітня)

Дарунки Землі – мінерали

1.цікавий світ каменівПознанська Н. Ф. Таємниці навчання. Цікавий світ каменів /Н. Ф. Познанська. – Київ: Астон, 2000. -56 с.

Книга для тих, хто розуміє, що навчання – процес безперервний. Короткі оповідки, легенди, вірші-загадки, кросворди розкривають деякі цікаві факти з авторської програми «Мінеральні ресурси та екологія».

 

 

 

чудесний камінь2.Земляк К., Критенко Г. Чудесний камінь /К. Земляк, Г. Критенко. – Київ: Молодь, 1957. – 96 с.

Потужні заводи, електростанції, кораблі та поїзди…Що дає їм силу, що примушує рухатись їхні машини? Здебільшого ччудесний горючий камінь – кам’яне вугілля.Про різні секрети вугілля розповідає ця книга.

 

 

 

 

3.подорож у підземну казкуРадзієвський В. Подорож у підземну казку: путівник по карстових печерах Поділля / Володимир Радзієвський. – Львів: Каменяр, 1973. – 61 с.

Книга запрошує у подорож в глибини печер Кришталева, Озерна, Вертеба і Млинки. Камінь в печерних глибинах різний – дивний, радісний, гордий і мудрий. Знаходиться цей край підземного чуда в Тернопільській області.

 

 

 

4.сказания о камне-самоцветеСупрычев В. А. Сказание о камне-самоцвете. Самоцветы Украины / В. А. Супрычев. – Киев: Реклама, 1975. – 172 с.

В книзі розповідається про роль і значення самоцвітів в історії культури та народному господарстві. Є цікаві відомості про ювелірні прикраси, вимоги сучасної моди. Даються і практичні поради. Книга ілюстрована кольоровими фотографіями.

 

 

 

5.про що розповідають каменіЛебедєв А. П., Єпіфанцева А. В. Про що розповідають камені / А. П. Лебедєв, А. В. Єпіфанцева. – Київ: Державне видавництво технічної літератури УРСР, 1954. – 48 с.

У книжці розповідається про утворення різних гірських порід та корисних копалин, про методи вивчення їх у природі й лабораторії і значення їх для розвитку народного господарства.

 

 

 

6.словарь камней-самоцветовКуликов Б. Ф., Буканов В. В. Словарь камней-самоцветов / Б. Ф. Куликов, В. В. Буканов. – Ленинград: Недра, 1988. – 168 с.: ил.

Словник містить близько 2000 термінів, які відносяться до кольорових камінців та зустрічаються в спеціальній та популярній літературі. Для спеціалістів, що працюють з кольоровим камінням, а також для широкого кола колекціонерів та любителів природного каміння.

 

 

7.МИНЕРАЛ РАССКАЗЫВАЕТ О СЕБЕКантор Б. З. Минерал рассказывает о себе / Б. З. Кантор. – Москва: Недра, 1985 – 132 с.: ил.

В популярній формі викладені основні питання морфології мінералів і утворення природних кристалів. Дані початкові поняття кристалографії та необхідні відомості про кристалографічні форми мінералів, охарактеризовані мінеральні індивіди, їх виникнення, ріст і розвиток.

 

 

 

8.зхамечательніе минераліСоболевский В. И. Замечательные минералы: книга для учащихся / В. И. Соболевский – Москва: Просвещение, 1971. – 179 с.: ил.

Всі мінерали, про які розповідає ця книга, вибрані з двох тисяч відомих і є в тому чи іншому відношенні «чудовими». Всі вони – і золото, і платина, і уран, і інші – мають величезне господарське значення, а також цікаві і з мінералогічної сторони.

 

 

9.шкільний визначник мінералів і гірських порідПічугін Б. В., Федченко Ю. І. Шкільний визначник мінералів і гірських порід / Б. В. Пічугін, Ю. І. Федченко. – Київ: Радянська школа, 1982 – 136 с.: іл.

В посібнику описані особливості ряду мінералів і гірських порід, у тому числі найпоширеніших в Україні. Короткі таблиці-ключі та кольорові і чорно-білі ілюстрації допоможуть швидко і точно визначати геологічні об’єкти, що вивчаються.

 

 

10.жизнь минераловЖабин А. Г. Жизнь минералов / А. Г. Жабин. – Москва: Советская Россия, 1976. – 224 с.

В невеликій по об’єму книзі автор дає захоплюючий огляд практично всіх сторін діяльності сучасного мінералога та змісту науки, яка стала не так давно загальною мінералогією космосу.

 

 

 

 

11.металлы, которые всегда с тобойТерлецкий Е. Д. Металлы, которые всегда с тобой: микроэлементы и жизнеобеспечение организма / Е. Д. Терлецкий. – Москва: Знание, 1986. – 142 с.: ил.

Метали, які знаходяться а незначній кількості всередині живого організму, називають мікроелементами. Це важливі складові біологічно активних речовин, вони забезпечують нормальний хід біохімічних процесів, стимулюють обмін речовин, беруть активну участь у кровотворенні, впливають на ріст, розмноження. Ця книга про десяток важливих біометалів.

 

12.расказы о самоцветахФерсман А. Е. Рассказы о самоцветах / А. Е. Ферсман. – Москва: Изд-во Академии наук СССР, 1961. – 259.

В книзі розкривається багатство самоцвітів та кольорових каменів в різних регіонах: на Уралі, Алтаї, Забайкаллі, в Криму та островах Середземного моря. Автор на основі власних досліджень намагається розкрити всю красу і велич закладених в каміння законів всесвіту.

бібліотекар читального залу

природничого факультету Клімчук Т.П.