Гіркий полин твоєї долі, Україно… (До 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи)

Гіркий полин твоєї долі, Україно… (До 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи)

Чи знаєш ти, світе,

Як сиво ридає полин.

Як тяжко, як тужно

Моєму народу болить!?

Борис Олійник

26 квітня 2016 року Україна і світ відзначали 30-ті роковини Чорнобильської трагедії. Аварія на Чорнобильській АЕС – одна з найстрашніших катастроф в історії людства. Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної маштабні. У результаті аварії стався викид величезної кількості радіоактивних речовин з активної зони реактора, які радіоактивною хмарою перенеслись на великі відстані. Увесь радіоактивний дощ розлетівся і висіявся на територіях України, Білорусії та Росії. Радіоактивного забруднення зазнало майже 50 % території України. Біда, що не мала ні кольору, ні запаху, зігнала з рідних місць тисячі людей. Вони залишили свої домівки, рятуючи себе і своїх дітей, покинули надбане майно, лишили батьківські могили. Кілька десятків тисяч життів, сотні тисяч хворих людей, тисячі квадратних кілометрів забруднених радіонуклідами земель, 2 мертвих міста та десятки покинутих сіл – така ціна аварії.

hWWHUEM2fZg

Весь український народ з глибоким сумом і повагою вшановує всіх, хто при ліквідації аварії пожертвував своїм життям заради майбутніх поколінь. Вони мужньо і самовіддано виконали свій обов’язок. Вклоняємося тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя і здоров’я, виконавши найвищий синівський обов`язок перед рідною землею і рідним народом – зупинив катастрофу, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України та світу. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь – знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому.

1

До цієї скорботної річниці на педагогічному факультеті КПНУ імені Івана Огієнка пройшов вечірреквієм Гіркий полин твоєї долі, Україно…”, організований працівниками бібліотеки.

Ведучими заходу були Ольга Витвицька та Марія Перепічка, студенти IV курсу педагогічного факультету.

2

Розпочався захід хвилиною мовчання, якою вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції. Доречними стала демонстрація відеоматеріалів: «Героям Чорнобиля присвячується», «Була весна», «Чорнобильці-ліквідатори», «Зона страшного лиха» та ін.

3

Присутні мали можливість послухати пісні та поезії у виконанні Ольги Витвицької, Олени Карюк, Надії Вариводи, Христини Самуляк та Ірини Луценко.

Також була запропонована презентація тематичної виставки Чорнобильскорбота пам’яті людської”, яку підготувала бібліотекар I категорії читального залу педагогічного факультету Наталія Йосипівна Сивак. Студенти ознайомилися з документами та літературою про Чорнобильську трагедію.

З заключним словом виступила зав. сектором читального залу педагогічного факультету Тамара Володимирівна Сологуб. Вона наголосила на тому, що потрібно не лише шанувати пам’ять ліквідаторів, яких вже не має з нами, а й дякувати живим – щодня, щохвилини.

4

Хвилюючим було виконання пісні “Молитва за Україну”, а на завершення студенти поклали квіти до пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки відчують на собі і майбутні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти і огорнути турботою тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ. Не будьмо байдужими до власної долі та долі рідної землі.

 

Сологуб  Т. В.,

зав. сектором читального залу

педагогічного факультету