Книги, отримані у дар бібліотеці
Category : Віртуальні виставки
Кожного року бібліотека університету поповнюється новими подарованими книгами. Значний внесок у збільшення фонду роблять студенти та професорсько-викладацький склад. Серед них можна відзначити: С.А. Копилова (40 прим.), Л.В. Баженова (15 прим.), А.В. Печенюка (12 прим.), Т.Й. Бабюк (29 прим.), К.І. Демчик (56 прим.), М.Б. Гуску (16 прим.). Вагомий внесок у оновлення фонду навчальної літератури зроблено Рарицьким О.А., кандидатом філологічних наук, доцентом, завідувачем кафедри історії української літератури та компаративістики, який подарував 57 примірників.
Вашій увазі представлена віртуальна виставка, в якій продемонстровано частина подарованих книг.
-
Усі цитати до творів з української літератури: 5-12 класи / уклад. Н. Курганова. – Харків: Торсінг ПЛЮС, 2006. – 448 с.
До збірки увійшли матеріали, які допоможуть писати цікаві та змістовні твори з української літератури. Подані цитати ілюструють найважливіші моменти життя та творчості письменників і поетів. Більшість поданих виразів можуть стати епіграфами.
Книжка стане у пригоді як під час письмових робіт, так і при вивченні теми на уроках в класі Для учнів, студентів, учителів.
-
Шпол Юліан. Вибрані твори / Упорядкування, передмова, примітки та коментарі О. Ушкалова. – К.: Смолоскип, 2007. – 531 с. (серія «Розстріляне Відродження»)
У цій книзі подано основну частину творчого доробку Юліана Шпола (псевдонім Михайла Омеляновича Ялового – 1895-1937) – поета, прозаїка, драматурга, видатного організатора літературного життя в Україні 1920-х років, першого президента ВАПЛІТЕ. Славетний роман «Золоті лисенята», драма «Катіна любов або будівельна пропаганда», поетична збірка «Верхи» та вірші з-поза збірок, переклади поезій, оповідання, публіцистика Юліана Шпола з часу прижиттєвих видань уперше приходять до українського читача.
-
М. Магера. Мій Т. Шевченко / Микола Магера – Хмельницький: Хмельницька міська друкарня, 2002. – 141 с.
У книжці “Мій Т.Шевченко” члена Національної Спілки письменників України Миколи Никаноровича Магери зібрані відомі його твори – повість “Кам’янецькими стежками”, поезія “Тарасе”, оповідання “Вимушена ночівля”, “На шхуні”, а також: стаття кандидата історичних наук Прокопчика В. С. “З Т. Шевченком у серці”.
Читач довідається про перебування Т.Г. Шевченка восени 1846 року на Поділлі; майже тиждень він прожив у Кам ‘янці-Подільському, побував і в містах Проскурові (тепер Хмельницький), Меджибожі, Летичеві.
Книжка розрахована на широке коло читачів – учителів, студентів, учнів різних форм навчання.
-
Слоньовська О.В. Сушевський Б.С. Конспекти уроків з української літератури. Нове прочитання творів. 10 клас – Кам’янець-Подільський: Абетка, 2002. – 380 с.
Науково-методичний посібник адресований учителям-філологам, які працюють за варіантами шкільної програми, затвердженої Міністерством освіти України, як для звичайних класів, так і для класів з поглибленим вивченням літератури у загальноосвітніх школах, ліцеях, гімназіях. Книга допоможе в роботі як студенту-практиканту, так учителю-початківцю чи педагогові зі стажем роботи в школі.
Автор подає великі за обсягом надзвичайно цікаві біографії українських класиків, а також робить досить сумлінну і серйозну спробу нового прочитання рекомендованих програмою для вивчення творів, орієнтуючись при цьому на найновіші дослідження літерагурознавців-сучасників та вчених з діаспори.
Крім “Конспектів уроків з української літератури. Нове прочитання творів. 10 клас” видавництво “Абетка” пропонує конспекти уроків з цього ж навчального предмету Ольги Слоньовської для 9 та 11класів.
-
Текст і гра. Українська модерна драма : наук. вид. / Л. М. Л. Залеська Онишкевич. – Львів : Літопис, 2009. – 472 с.
Зібрані у цьому збірнику статті та дослідження розглядають сучасні напрями в українській та світовій драмі, підсумовуючи у вибраних п’єсах деякі значні історичні події та аналізуючи драми у порівняльному аспекті із західноєвропейською драмою. В основу вибору авторів та творів покладено їхню якість і приналежність до української літератури (себто, драматичні твори, написані українською мовою в різних країнах світу). Дослідницьку увагу звернено на драматичний твір як літературний текст, зокрема його інтелектуальність та зв’язок з іншими жанрами в контексті світової літератури. Автор також прочитує деякі п’єси через гру – аналізуючи різні театральні постанови протягом 1988–2007 років.
До нової книги сучасного українського поета, лауреата Шевченківської премії (2005) увійшли твори недруковані, твори із збірок та написані в останній час.
Автор висловлює щиру подяку письменнику Дмитренку Миколі Костянтиновичу за видання цієї книги.
-
Наєнко М.К. Українське літературознавство: Школи, напрями, тенденції. – К.: ВЦ «Академія», 1997. – 320 с.
У підручнику системно осмислено здобутки критики, історії й теорії української літератури. У хронологічній послідовності проаналізовано основні праці з цих питань, подано їх як органічну частину світового літературознавства. Розрахований на студентів-філологів, учителів-словесників, всіх тих, хто не байдужий до художнього слова та наукової думки про нього.
-
Юрчишин Ю.В. Фізіологічні основи фізичного виховання студентської молоді / Ю.В. Юрчишин О.П. Скавронський. – Кам’янець-Подільський: ТОВ «Друкарня «Рута», 2015. – 222 с.
У навчально-методичному посібнику подано найбільш інформативні цінності фізичного виховання студентської молоді. Розкриваються особливості рухової діяльності студентів основних груп, навчальних секцій фізичного виховання та фізичної реабілітації. Висвітлено матеріал з проблеми збереження здорового способу життя студентів та їх залучення до рухової активності оздоровчої спрямованості, дозування фізичних навантажень при оздоровчому тренуванні.
Для викладачів фізичної культури і студентів вищих навчальних закладів II-IV рівнів акредитації, тренерів, методистів оздоровчих та реабілітаційних центрів, учителів фізичної культури.
-
Рачковський О.М. Фізика атома, атомних явищ, ядра і елементарних частинок. (Теорія. Практика. Експеримент): навчально-методичний посібник /
О.М. Рачковський, Ц.А. Криськов. – Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2013. – 148 с.
В першій частині посібника коротко подано основний теоретичний матеріал з загальної фізики розділу “Фізика атома, атомних явищ, ядра та елементарних частинок”. Друга частина посібника відображає заплановані завдання для проведення практичних занять з даного розділу. Третя частина посібника використовується для проведення експериментального застосування на практиці та перевірки явищ та процесів фізики атома, атомних явищ, ядра та елементарних процесів.
-
Туптало Д. Лік духовний: Вибране з творів святителя / Пер. з ц.-сл. М. Лемик. – Львів: Свічадо, 2005. — 80 с. (серія «Джерела Християнського Сходу»)
Книга містить вибране з творів Митрополита Дмитра Туптала. Низка запропонованих молитов, уривків з житій святих, висловів Отців відзначається викінченістю форми, антитезами, паралелями і риторикою та відкриває світ богословської духовно-моральної думки, органічно поєднуючи життєвий приклад і напучування. Адресована усім, хто дбає про своє духовне життя.
-
Нерозгадані таємниці «Історії русів»: Уривки з твору, літературознав. дослідж. – К.: Веселка, 2006. – 101 с.
«Історія русів» – це твір історичний, політичний і разом з тим – белетристичний; суворо реалістичний – романтичний; це – ніби дзвін на сполох, заклик українцям до єднання, визволення, відродження Української держави.
З кінця XVIII – в перших десятиліттях XІХ ст. твір таємно поширювався у списках, ним зачитувалися Т.Г. Шевченко, М. Гоголь, К. Рилєєв, М. Маркевич, П. Куліш та багато-багато письменників, істориків, політичних діячів.
Видавництво «Веселка» у 2001-2003 pp. двічі видруковувало повний текст пам’ятки, а в цьому виданні подаємо уривки з «Історії русі в», які вивчаються за шкільною програмою, з історичним коментарем Ярослава Дзири й Івана Дзири, а також передмову перекладача Івана Драча та ґрунтовне дослідження Валерія Шевчука.
-
Ромащенко Л. І. Жанрово-стильовий розвиток сучасної української історичної прози: Основні напрями художнього руху : Моногр. / Л. І. Ромащенко; Черкас. держ. ун-т ім. Б. Хмельницького. – Черкаси, 2003. – 388 c.
Охарактеризовано новаторські тенденції розвитку сучасної української історичної прози, визначено основні риси національного характеру, сконцентровані в образах-типах. Висвітлено принципи та засоби конструювання художніх образів, а також особливості трансформації правди історичної у правду художню. Розглянуто проблему жанрово-стильового синкретизму історичного роману.
Охарактеризованы новаторские тенденции развития современной украинской исторической прозы, определены основные черты национального характера, сконцентрированные в образах-типах. Освещены принципы и способы конструирования художественных образов, а также особенности трансформации правды исторической в правду художественную. Рассмотрена проблема жанрово-стилевого синкретизма исторического романа.
-
Костенко Л.В. Берестечко: іст. Роман / Ліна Костенко; [авт. Післямов І. Дзюба, В. Панченко]; іл. С. Якутовича. – К.: Либідь, 2010. – 232 с.
Велич історичного призначення та драма самотньої людської душі — ці два виміри нерозривно пов’язані у творі. Драма поразки стає філософією відродження, катарсисом, повстанням з руїни людини і народу. Перемога над поразкою — основний філософський і психологічний код цього твору. Для широкого читацького загалу.
Бібліотека університету висловлює щиру подяку всім дарувальникам!!!