«Благословенна та держава, що має відданих синів…» (історико-патріотичне свято)

  • 0

«Благословенна та держава, що має відданих синів…» (історико-патріотичне свято)

Ікона Покрови Божої Матері24 жовтня 2016 року у конференц-залі університету відбувся виховний захід, присвячений 25-річчю незалежності України, Дню українського козацтва, Дню захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Свято підготували працівники бібліотеки університету: читального залу № 1 (І. Грінішина), інформаційно-бібліографічного відділу (Н. Козак, Н. Сторожук), читального залу електронної бібліотеки (А. Кунцевич).

Присутні – студенти 1-го курсу і магістранти факультету української філології та журналістики мали змогу ознайомитися з основними віхами історії нашої держави, її багаторічною боротьбою за свою незалежність, яка відбувається і на сучасному етапі.

Ведучі свята – Поважнюк Андрій та Хом’як Наталя, магістри факультету української філології та журналістики, розповіли присутнім про виникнення свята Покрови, його значення та історію, а також про історію виникнення українського козацтва.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва, а з 2014 року – ще й як День захисника України. 2016 року в Україні відзначається 25-та річниця незалежності, саме тому актуально прозвучала тема Революції гідності, Небесної сотні та боротьби героїв АТО. Розповідь супроводжувалася показом слайдів, в яких образно і змістовно розкрито тему захисту державної незалежності України.

Книжкова виставка Україна віхи історії

До свята була підготовлена книжкова виставка «Україна: віхи історії», яку підготувала бібліотекар інформаційно-бібліографічного відділу Сторожук Наталія Анатолоївна.

Масовий захід «Благословенна та держава, що має відданих синів…»

З метою сприяння патріотичному вихованню студентської молоді, вихованню патріотичних почуттів до рідної землі, дружби та взаємоповаги один до одного було проведено спортивно-розважальні змагання. Всі студенти брали активну участь у конкурсах, вікторинах, хлопці спробували свої сили, помірялися заповзятістю та отримали задоволення у веселих козацьких змаганнях.

Активну участь у проведенні свята взяли талановиті студенти і магістранти факультету української філології та журналістики, які дарували нам гарні пісні, а саме: Гуменна Марія, Угніченко Ірина та гітарист, студент факультету іноземної філології Олег Доманський.

На завершення прозвучав вірш «СПОМИН» у виконанні магістрантки Ольги Собко, автор якого закликає неухильно дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами молодої держави – України.

Організатори висловлюють подяку голові студентської профспілки Миколі Володимировичу Моштаку за підтримку студентів і магістрантів – активних учасників виховного заходу.

Програма свята

Інформацію підготували:

Н. Козак, І. Грінішина, Т. Опря.


Leave a Reply