Вечір-зустріч «Родовід Хоптярів»

  • 0

Вечір-зустріч «Родовід Хоптярів»

27 жовтня на історичному факультеті відбувся вечір-зустріч «Родовід Хоптярів», а також презентація монографії кандидата історичних наук Андрія Юрійовича Хоптяра «Діяльність Партії соціалістів-революціонерів у Правобережній Україні в 1896-1907 рр.».

Особливо теплі і творчі стосунки склалися у родині Хоптярів з бібліотекою Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Учасники заходу

Святий обов’язок кожної людини – знати свій родовід. На жаль, чудові традиції поступово стираються, і стає прикро, що окремі люди соромляться признатися, де народився (особливо коли у селі), ким були їх рідні.

Сьогодні не всі знають імена своїх прабабусь і прадідусів. А троюрідних братів і сестер нерідко вважають далекими родичами.

Книга кандидата історичних наук, професора Ю. А. Хоптяра «Родовід Хоптярів (вісім поколінь)» – явище унікальне.

Юрій Анатолійович Хоптяр, гарним, теплим виступом розповів присутнім про свою родину, яка на сьогоднішній деньнараховує десять поколінь.

Автор презентував бібліографічний покажчик «Юрій Анатолійович Хоптяр (до 55-річчя від дня народження та 35-річчя науково-педагогічної діяльності).»

Працівниками бібліотеки історичного факультету були розкриті сторінки педагогічної і наукової діяльності родоводу Хоптярів, а саме, Анатолія Сергійовича Хоптяра, який у 1967 році був запрошений працювати асистентом на кафедру педагогіки. В 1975 р. Анатолій Сергійович стає деканом факультету підготовки вчителів початкових класів. З 1984-1987 р. – проректор по заочній освіті Кам’янець-Подільського педінституту.

43 роки віддав педагогічній ниві. Отже, трудовій шлях Анатолія Сергійовича Хоптяра можна вважати щасливим. Справу батька – виховувати підростаюче покоління продовжив старший син – Юрій Анатолійович Хоптяр.

Юрій Анатолійович – це людина великого творчого потенціалу.

Юрій Анатолійович за 35 років науково-педагогічної діяльності опублікував понад 150 наукових та навчально-методичних праць, а також взяв участь у роботі понад 80 міжнародних, Всеукраїнських, регіональних та науково-практичних конференціях.

За постійну і самовіддану працю Ю. А. Хоптяр неодноразово нагороджувався почесними грамотами ректорату, міської ради, міського відділу освіти, нагороджений відзнаками Міністерства юстиції України «Почесний знак Міністерства юстиції»; відзнакою Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка до 85-річчя університету.

Такі викладачі, як Ю. А. Хоптяр складають золотий фонд колективу.

Ю.А. Хоптяр та А.Ю. Хоптяр

Славний рід Хоптярів продовжив Хоптяр Андрій Юрійович.

У 2005 р. вступив на перший курс історичного факультету Кам’янець-Подільськогонаціонального університету імені Івана Огієнка. Протягом навчання в університеті займався науковою роботою.

У 2012 р. – вступив до аспірантуриКам’янець-Подільськогонаціонального університету імені Івана Огієнка. Темою дисертаційного дослідження було обрано «Діяльність Партії соціалістів-революціонерів в Правобережній Україні 1896-1907рр.», а науковим керівником призначено професора О. М. Федькова.

29 квітня 2015 р. успішно захистив дисертацію на спеціалізованій вченій раді. Усі 13 членів ради тоді проголосували «за».

На підставі рішення Атестаційної колегії 30 червня 2015р. А. Ю. Хоптяру було присвоєно науковий ступінь кандидата історичних наук (доктора філософії).

Виступ А.Ю. Хоптяра

Вагомим результатом плідної праці Андрія Юрійовича є його монографія «Діяльність Партії соціалістів-революціонерів в Правобережній Україні 1896-1907 рр.», про яку детально розповів сам автор.

Доктор історичних наук, професор Філінюк Анатолій Григорович дав високу оцінку монографії, а також сказав багато теплих слів про родину Хоптярів.

Вечір-зустріч пройшов у теплій і дружній обстановці.

Презентацію роду Хоптярів підготували:

Гончарова Л. В.;

Крючкова Н. Д.;

Биковська В. Ф.


Leave a Reply