Чорнобиль – біль нації

  • 0

Чорнобиль – біль нації

Чи знаєш ти, світе,
Як сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить!

Б. Олійник

26 квітня 2019 року виповнюється 33 роки із дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому.

Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я людей. Чорнобиль нагадав цілому світу, що в самому серці Європи живе великий народ. Світ спочатку почув слово “Чорнобиль”, а потім таке незвичне – “Україна”. А для багатовікової історії України – Чорнобиль став ще однією трагедією в хронологї духовного і фізичного знищення нації.Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.  

На факультеті корекційної та соціальної пдагогіки і психології в читальному залі для студентів було проведено інформаційну годину «Чорнобиль – біль нації», присвячену пам’ятним подіям того квітня і тим, хто не пожалів свого здоров’я задля спасіння майбутнього. Провідний бібліотекар Лук’янчук І.М. також поділилася своїми спогадами про кінець квітня 1986 року. Уроки минулого мають бути засвоєні, щоб ніколи не повторилася трагедія.


Leave a Reply