Т. Г. Шевченко – український поет, художник, мислитель

  • -

Т. Г. Шевченко – український поет, художник, мислитель

Т. Г. Шевченко!
Досить було однієї людини,
щоб врятувати цілий народ, цілу націю!

Остап Вишня

Тарас Григорович Шевченко (18141861) великий поет, геній українського народу, імя, яке відоме далеко за межами нашої країни, творчість якого не залишає байдужим нікого. Багато років минуло від дня народження Великого Кобзаря. Це подія, яку важко переоцінити, бо для нас і для всього світу Шевченко це Україна, а Україна – передусім Шевченко. Це ім’я, святе для кожного українця. Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Геніальний український поет і національний пророк України Тарас Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу память про себе. Він пробуджує любов до своєї Батьківщини, кличе сильних на подвиги, вселяє у нас надію і віру у світле майбутнє нашої України.

Щорічно у березні проходять «Шевченківські дні», під час яких не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість Великого українського КобзаряТараса Шевченка – поета, прозаїка, художника. В ці дні повсюди проходять літературні читання, вечори, лекції, концерти, поетичні марафони. Вірші Шевченка звучать різними мовами.

Традиційно на педагогічному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проходять різноманітні виховні заходи, присвячені нашому генію – великому українському поету Тарасу Григоровичу Шевченку. Цього року працівниками читального залу педагогічного факультету була організована розгорнута книжково-ілюстративну виставку «Т. Г. Шевченко – український поет, художник, мислитель», яка складалася з чотирьох розділів. I розділ «Слово Шевченкове вічне» ознайомив відвідувачів з літературною спадщиною Шевченка: поетичними, прозовими, драматичними творами. МатеріалиII розділу «Світова велич Кобзаря» розкривають тему, як Україна і весь світ свято шанує пам’ять геніального поета. Про методику читання творів геніального поета у початкових класах розкрито у III розділі «Творчість Тараса Шевченка в початковій школі». У IV розділі «Тарас Шевченко на Поділлі» зображено період перебування Тараса Григоровича Шевченка на території Подільського краю.

Відвідувачі мали можливість заглибитись в духовну спадщину письменника, ознайомитися з творами Т. Г. Шевченка та книгами про життєвий шлях видатного Кобзаря.

Ми глибоко вклоняємось перед Великим Кобзарем, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмертним словом є прикладом невтомного борця за волю, апостолом правди, миру та братання.

Отож, читайте і перечитуйте Шевченкове Слово, вивчайте творчість Тараса Шевченка, станьте гідними його заповідей і мрій!

До Вашої уваги каталог представлених на виставці видань

Т. В. Сологуб,

завідувач сектору читального залу педагогічного факультету