Дитяча книжка – джерело навчання, виховання та творчого розвитку

  • -

Дитяча книжка – джерело навчання, виховання та творчого розвитку

«Хто полюбить книгу,
той далеко піде у своєму розвитку.
Книга рятує душу від здерев’яніння»

(Т. Г. Шевченко)

Книга – це вікно у світ знань. Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина, адже біля неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці – книги. Книги зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть нас усе життя. Вони змушують вдосконалюватись, щоб ми могли стати справжніми людьми – розумними й добрими.

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації у часі й просторі.

Чудова традиція святкування Дня книги народилась у Каталонії, де 23 квітня, у День Святого Георга, традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також було прийнято дарувати книги близьким. Однак серйознішою причиною для вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, В. Набоков.

У Всесвітній день книги і авторського права, який святкують у 190 країнах світу, вся спільнота – і ті, хто читає, і ті, хто пише, видає та продає книжкову продукцію, – складають програми заходів, які свідчать про їхню любов до книги.

Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно.

Тому й не дивно, що саме на педагогічному факультеті К-ПНУ ім. І. Огієнка, випускниками якого є майбутні вихователі дитячих садків та вчителі початкових класів, які ще з раннього дитинства прищеплюють любов до книги, неодноразово організовуються різні виховні заходи та конференції, активними учасниками яких є бібліотекарі факультету.

Пропонуємо Вашій увазі розгорнуту книжкову експозицію «Дитяча книжка – джерело навчання, виховання та творчого розвитку».

Перший стелаж – «Навчання і виховання дитячою книжкою». Інший стелаж, на якому демонструється художня література для дітей українських та зарубіжних письменників, представлений рубрикою «Слово дитячої літератури без кордонів».

З експонованими виданнями можна ознайомитися у книгозбірні читального залу педагогічного факультету після карантину.

Бажаємо Вам бути здоровими!

Бережіть себе і свою родину та читайте книжки!

Книга – це вчитель, який поповнює знання, співрозмовник, з яким можна посперечатися. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

Т. В. Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету