«Перемоги радісної день» (В. Симоненко) (до 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні)

  • -

«Перемоги радісної день» (В. Симоненко) (до 75-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні)

«День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» встановлено як державне свято відповідно до ухваленого 9 квітня 2015 року Верховною Радою України закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Ті далекі події мали трагічні наслідки для кожної української родини. Подвиг ветеранів війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя над смертю.

До уваги користувачів пропонуються добірка праць з історії Другої світової війни: багатотомне видання, збірники матеріалів наукових конференцій, монографії, дослідження з історії війни на Поділлі.

История второй мировой войны 1939–1945 гг. : в 12 томах. — М. : Воениздат, 1973-1982.

Багатотомна праця з історії Другої світової війни – фундаментальне дослідження, у якому розглядаються всі сторони і процеси, особливості та характерні риси війни: її передісторія, зародження і розвиток; мета воюючих сторін, хід військових дій на всіх театрах і континентах; партизанський рух, антифашистська боротьба і рух Опору; рівень технічної оснащеності збройних сил; розвиток військової науки, стратегії і тактики; економіка, політика, і ідеологія в країнах – учасницях війни; підсумки, уроки і наслідки війни.

Том 1. Зарождение войны. Борьба прогрессивных сил за сохранение мира — М. : Воениздат, 1973. —362 c.
Том 2. Накануне войны — М. : Воениздат, 1973. — 474 c.
Том 3. Начало войны. Подготовка агрессии против СССР. — М. : Воениздат, 1974. — 498 c.
Том 4. Фашистская агрессия против СССР. Крах стратегии «молниеносной войны». — М. : Воениздат, 1975. — 536 c.
Том 5. Провал агрессивных планов фашистского блока. — М. : Воениздат, 1975. — 512 c.
Том 6. Коренной перелом в войне. — М.: Воениздат, 1976. — 520 c.
Том 7. Завершение коренного перелома в войне. — М.: Воениздат, 1976. — 522 c.
Том 8. Крушение оборонительной стратегии фашистского блока. — М. : Воениздат, 1977. — 536 c.
Том 9. Освобождение территории СССР и европейских стран. Война на Тихом океане и в Азии. — М. : Воениздат, 1978. — 574 c.
Том 10. Завершение разгрома фашистской Германии. — М. : Воениздат, 1979. — 544 c.
Том 11. Поражение милитаристской Японии. Окончание второй мировой войны. — М. : Воениздат, 1980. — 496 c.
Том 12. Итоги и уроки второй мировой войны. — М. : Воениздат, 1982. —496 c.

ХІ Всеукраїнська наукова конференція «Велика Вітчизняна війна: маловідомі сторінки історії, імена, події» : зб. доповідей і повідомлень. 60-річчю визволення України від німецьких окупантів присвяч. / Відп. ред. П.Т. Тронько . – К.-Хмельницький : Поділля, 2004. – 380 с.

Тексти доповідей і повідомлень пропонованого збірника матеріалів Всеукраїнської наукової конференції, проведеної 14-16 жовтня 2004 року до 60-річчя визволення України від німецьких окупантів висвітлюють комплекс проблем, нові надбання дослідників періоду війни . Публікуються спогади безпосередніх учасників і очевидців трагічних сторінок України.

Книга може стати в нагоді історикам, дослідникам рідного краю, викладачам, студентам, учителям, усім, хто цікавиться вітчизняною історією.

Історія України. Маловідомі імена, події, факти : збірник статей. Вип. 26. – К. : Інститут історії України НАН, 2004. – 440 с.

У збірнику, присвяченому 60-річчю визволення України від фашистських загарбників, на основі широкого кола джерел, які здебільшого вперше вводяться в науковий обіг, розглядаються актуальні проблеми історії України періоду Другої світової війни, розкриваються процеси формування та функціонування німецького окупаційного режиму, публікуються історіографічні та джерелознавчі дослідження.

Для викладачів, студентів, учнів, учителів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України.

Гальчак С. Визволення Вінниччини від нацистських загарбників (20 грудня 1943 р. – 28 березня 1944 р.) / С. Гальчак. – Вінниця : Книга-Вета, ВАТ Віноодрукарня, 2005. – 416 с. : іл. – (у паліт.)

У монографії аналізується період з 20 грудня 1943-го по 28 березня 1944 року  час визволення Вінницької області від нацистських загарбників, йдеться про бойові дії на фронті, внесок У визволення Вінниччини народних месників та підпільників, участь в опорі загарбникам сил національно-визвольного спрямування, антифашистів, цивільного населення, розповідається про подвиги героїв, безчинства окупантів на заключному етапі їхнього перебування на вінницькій землі. Для широкого кола читачів.

Книга Пам’яті України. Хмельницька область. В 10 т. Історико-меморіальне видання. – Хмельницький : Поділля, 1995—1997.

В історико-меморіальне видання занесені імена хмельничан, що полягли у роки Другої світової війни в боротьбі проти фашистських загарбників. Основу книги складають 22 зведені по регіонах поіменні спски полеглих воїнів-земляків, підпільників і партизанів. У кожному томі вміщено 2-3 зведені списки, кожен з яких складений за алфавітом. У останньому томі вміщено зведений список полеглих воїнів, які поховані на території області і на яких бракує повних даних, щоб занести їх у Книгу Пам’яті за місцем народження чи призову.

Завальнюк О. М. Україна в період Другої світової війни : навч. посіб. / О. М. Завальнюк, С. В. Олійник, С. В. Трубчанінов. – Кам’янець-Подільський : Оіюм, 2012. – 544 с.

Посібник містить матеріали для студентів історичного факультету, які необхідні при вивченні періоду Другої світової війни в історії України. Наголошується на різних поглядах учених з окремих питань.

Завальнюк О. М. Хмельниччина у 1941-1944 рр.: хроніка війни / О. М. Завальнюк, О. Б. Комарніцький, Ю. В. Олійник. – Кам’янець-Подільський : Абетка-Нова, 2005. – 140 с.

У виданні зібрано фактографічний матеріал про буття Хмельниччини в роки німецької окупації. Значна частина фактажу подається вперше і висвітлює різні аспекти окупаційного режиму та боротьби проти нього. Для науковців, студентів, учнів, краєзнавців, усіх. хто цікавиться історією війни.

Завальнюк О. М. Кам’янець-Подільський державний учительський інститут у роки Великої Вітчизняної війни : дослідження, документи і матеріали, спогади / О. М. Завальнюк, В. С. Прокопчук, А. П. Гаврищук. – Кам’янець-Подільський : Оіюм, 2010. – 448 с. : іл.

Праця присвячена боротьбі студентів та викладачів Кам’янець-Подільського державного учительського інституту з фашизмом у роки Другої світової війни як на фронтах, так і в окупованому Кам’янці-Подільському.

О. І. Пшетаковська, провідний бібліотекар