Незгасаючий вогонь безсмертя

  • -

Незгасаючий вогонь безсмертя

Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України. 75 років минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат на українських землях, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів українців.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3–4 млн військових і підпільників, понад 5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8–10 млн осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.

8 та 9 травня 2020 року Україна, разом з усім світом, відзначає День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Цей святий день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу Перемогу, ми схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих.

Із нагоди вшанування пам’яті жертв Другої світової війни пропонуємо Вашій увазі виставку-реквієм «Незгасаючий вогонь безсмертя». Представленні видання містять унікальні архівні матеріали, документи, рідкісні фотографії, спогади учасників війни.

Для детального ознайомлення запрошуємо усіх бажаючих завітати після карантину до книгозбірні читального залу педагогічного факультету та ознайомитися з літературою про події Другої світової війни.

Усі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у пам’яті вдячних народів, і спомин про них передаватиметься з покоління в покоління. Подвиги, здійснені нашими воїнами і трудівниками тилу, зробили їх героями. За кожним із них– людське життя, яскраве і талановите, безжалісно обірване у розквіті сил. День Перемоги– справді всенародне свято, яке свідчить, що ніхто з них не забутий і ніщо не забуто.

Т. В. Сологуб,
завідувач сектору читального залу педагогічного факультету