Доля і спадщина Володимира Свідзінського

  • -

Доля і спадщина Володимира Свідзінського

08 жовтня 2020 року минуло 135 років від дня народження Володимира Євтимовича Свідзінського, українського поета-земляка доби «Розстріляного відродження», перекладача.

Відомого поета вшанували і в бібліотеці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Працівниками інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки було підготовлено виставку «Доля і спадщина Володимира Свідзінського».

На виставці представлено його твори та наукові праці Елеонори Соловей про життя та творчість знаного поета, значна кількість наукових статей, присвячених Володимиру Свідзінському, вміщених у збірниках наукових статей нашого університету та на шпальтах журналу «Слово і час». Родзинкою виставки є збірка поезій «Медобір», видана видавництвом «Сучасність» у м. Мюнхені у 1975 році. Це 96 поезій, які не видавалися в Радянській Україні, але авторський машинописний текст, підготовлений до друку було збережено О. Веретенченком. Збірка супроводжується статтями Олекси Веретенченка, Емануїла Райса, Івана Дзюби, Богдана Кравціва, а також репродукціями рукописів та машинописних текстів деяких поезій.

Гайшук Г., завідувач інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки