«Слава козацька не вмре, не поляже!»

  • -

«Слава козацька не вмре, не поляже!»

Козацька доба – то є світла епоха, коли українці орлами літали. нікого вони не боялись нітрохи, від них вороги у бою відступали.

Козацтво – то світла сторінка у книзі, що наші діди написали шаблями. хоч кров’ю скропилась, полита сльозами, та світлом Христа засіяла над нами…

Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам’яті нашого народу. 14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва, адже саме воно було тією силою, яка активно впливала на історію нашої держави впродовж багатьох століть.


13 жовтня, у читальному залі № 1, відбулося літературне свято «Слава козацька не вмре, не поляже», приурочене до Дня українського козацтва, Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Вже традиційно, свято організували провідний бібліотекар Інна Іванівна Грінішина, та студентський актив – магістранти факультету української філології та журналістики та факультету іноземної філології. Інна Іванівна привітала усіх з прийдешнім святом Покрови Божої Матері та привернула увагу до героїзму українського козацтва, його актуальності на сучасному етапі. Авторські поезії лунали з уст Юлії Коробчук та Юлії Типусяк, патріотичні вірші декламували Олеся Трофимюк, Оксана Фостата, Дмитро Желдак. Прочитаними гуморесками порадував Дмитро Сергушев, студент факультету іноземної філології, а чудова пісня лунала з уст наймолодшої учасниці свята Вікторії Ситник.

Присутні ознайомились із значенням святкування Дня українського козацтва, взяли участь у вікторині, де показали свої знання про побут, звичаї козаків, їх військове мистецтво, переглянули книжкову виставку «Козацька героїка захисників України» взяти участь у конкурсах, та отримати призи, які виділив профком студентів, аспірантів та докторантів Кам’янець –Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Свято минуло в творчій, теплій та дружній атмосфері.

Ведучі свята – Оксана Фостата, магістрантка I курсу факультету української філології та журналістики та Дмитро Желдак, магістрант ІІ курсу факультету іноземної філології.