“Запалимо свічку пам’яті…”

  • -

“Запалимо свічку пам’яті…”

День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Три голодомори, яких зазнала Україна, – це найбільша трагедія українського народу в ХХ столітті. Вони є цілеспрямованим злочином, який в умовах таємності здійснювався російсько-більшовицькою владою, аби знищити українців як націю. Внаслідок цього масового вбивства загинуло близько семи мільйонів українців (саме ця кількість значиться в тексті, вибитому на скрижалях пам’ятника в Лос-Анджелесі).

У ХХ столітті українська нація пережила, очевидно, найстрашніші випробування, які випали на її долю за всю історію нашої багатостраждальної землі. На найбагатших у світі чорноземах на очах усього світу тричі морили голодною смертю найкращих у світі хліборобів.

Така трагедія великого європейського народу не може піти в небуття, не може мати терміну давності для тих, хто вчинив цей геноцид, бо це – злочин проти усього людства.

Тому ми з скорботою в серці презентуємо Вашій увазі книжкову виставку “Запалимо свічку пам’яті…”, на якій експоновані видання, наявні у фонді центрального абонементу бібліотеки.