Знання законів – знання прав

  • -

Знання законів – знання прав

Мораль і право, право і закон – рушійні сили для життя людини, а їх знання надасть нам вірний тон у розвиток держави  – України.

Щороку в нашій країні проходить Всеукраїнський тиждень права, під час якого відбуваються заходи, які спрямовані на підвищення рівня правової культури населення.

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована у 2008 році з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році «Загальної декларації прав людини».

Проведення тижня права має сприяти підвищенню рівня правової культури населення, а також інформованості про конституційні права і обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.

З нагоди тижня права в читальному залі історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка організовано книжкову виставку «Знання законів – знання прав».

Виставка складається з трьох розділів:

  • Історія держави і права;
  • Держава і право України;
  • Галузі права.

На виставці представлені документи з питань правової освіти, законодавчі акти щодо прав людини, відповідальності за їх порушення. Також з представлених на виставці книг можна отримати інформацію щодо організацій та об’єднань, які займаються правовим захистом громадян.

Биковська В. Ф., завідувачка сектором
читального залу історичного факультету