Зарубіжна україністика

  • -

Зарубіжна україністика

У сучасних реаліях особливо гостро стоїть питання щодо поширення знань про Україну в міжнародній спільноті. Це пов’язано, в першу чергу, з проблемою входження нашої країни до ЄС.

Нині Україна практично не дбає про поширення знань про себе у світі та Європі зокрема. Слід констатувати, що на сьогодні відсутні концепція та програма розбудови об’єктивних знань про нашу державу та їх системне й систематичне розповсюдження у світовому просторі.

До початку 90-х років україністика була присутня щонайбільше в чотирьох країнах. У трьох з них – США, Канаді, Німеччині – її розвивала переважно українська діаспора і лише в Польщі вона йшла нарівні з іншими слов’янськими мовами як спеціальність.

Сьогодні в авангарді європейських україністичних студій є також Італія. Проведено численні міжнародні симпозіуми з української тематики, вийшли друком дослідження,  присвячені ключовим проблемам історії та культури нашої держави.

Завдяки зусиллям україністів українська тематика завойовує цікавість не лише безпосередніх фахівців, а й істориків, літературознавців, соціологів та ін.

На сьогодні серед україністів більшість – українці. Але потроху починають з’являтися достойні дослідники і серед представників інших національностей.

Пропонуємо Вашій увазі експозицію книжкової виставки зарубіжної україністики.

Провідний бібліотекар відділу рідкісних видань

Н. Д. Крючкова