Єдина і неподільна Україна

  • -

Єдина і неподільна Україна

22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України. Це свято символізує єдність земель України, підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.

Книжкова виставка “Єдина і неподільна Україна”

Офіційно святкувати День Соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році і отримав назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.

З нагоди цієї події в читальному залі сторичного факультету організована книжкова виставка «Єдина і неподільна Україна».

Виставка складається з двох розділів.

У першому розділі «На шляху до Соборної України» представлена література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності. Адже ми, українці, ще з часу розпаду Київської Русі мріяли про відновлення єдності, соборності нашої держави. Також розповідає про процеси державотворення та формування території української незалежної держави, ідеї побудови української, самостійної, соборної держави.

Другий розділ «Ідейні провідники української соборності» знайомить з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу. Вони боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу. Висвітлює політичні сили у боротьбі за владу у роки Української революції 1917–1921 років, біографії політичних діячів того часу.

Биковська В. Ф., завідувач сектором
читального залу історичного факультету