Лицарі Небесної Сотні

  • -

Лицарі Небесної Сотні

20 лютого 2014 року став днем початку нової історії нашої держави. Тоді Україна на повні груди вдихнула повітря, насичене горем і журбою… Нам завжди болітимуть їхні рани… Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Вони гинули за честь, за волю і за свою Батьківщину, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Кожна людина, яка хоч якось підтримувала революцію та сприяє сьогоднішньому відвойовуванню свободи, раз і назавжди визначилася стояти «За» вільну, квітучу, багату Україну. Люди, котрі отримали силу та енергію Майдану, здобули разом із цим розуміння, що вони здатні перевернути світ. З цього, 2014 року Україна вже ніколи не залишиться колишньою. У неї велика місія, а в кожного з нас – свій особистий шлях разом із нею. Лише разом ми здатні смінити світ.

Серед громадян, які віддали найдорожче ‒ життя ‒ під час Революції гідності (листопад 2013 року ‒ лютий 2014 року) були і кам’янчани: Віталій Васільцов та Анатолій Корнєєв.

Небесну Сотню пам’ятатимуть завжди, про них обов’язково знатимуть прийдешні покоління, бо Герої не вмирають

Пережита правда Майдану і війни розкрита у віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях книги Бориса Гуменюка «Блокпост» [4]. Ця війна неспроста дала нам Бориса Гуменюка – ніхто не зміг так побачити її і сказати про неї, як він. Про країну, її героїв, зрадників і ворогів, про цинізм і жалюгідність політиків, про дні і ночі у вогні й диму на межі життя і смерті. У тих закривавлених текстах – нерв Майдану. Все, чим він жив і чим жили тоді. У них – розгарячені сподівання на нову країну. Країна стала блокпостом і зруйнувала зажерливий намір ворога. У ній знайшлися чоловіки, які знали, що без їхніх учинків країна впаде. Завдяки їм вона вистояла: «я жив і горів разом зі своєю країною». Про таке бачення країни ця книжка віршів, новел і публіцистики.

Про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років розповідається у збірці Наталії Гук «Євромайдан» (звичайні герої) [3]. В ній усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».

Спогади про коханого чоловіка, Героя Небесної Сотні, Героя України, патріота, голову Старокостянтинівської міської організації ВО «Свобода», члена виконавчого комітету Старокостянтинівської  міської ради, вчителя фізики, та спогади побратимів, свободівців, друзів, однодумців, соратників, колег про Людину, яка віддала своє життя за майбутнє України ввійшли у книгу Т. В. Бондарчука «Кохання, розстріляне снайпером» [2].

Юний автор Д. Бірзул «Якби в мене були крила» [1] щиро намагається підтримати бойовий дух нашого українського солдата. Його вірші адресовані бійцям АТО, які хоробро захищають свободу і незалежність рідної землі. Ця книга – це відображення сучасної болючої дійсності, це спосіб осмислення себе у всьому світі. Автор щиро вірить в перемогу нашої України – перемогу добра над злом. Він твердо вірить в те, що в майбутньому Україна буде сильною і могутньою державою.

Особисті враження, роздуми, емоції передано у книзі Г. Токмань «Майдан» [5]. В естетичній формі висвітлено суб’єктивний погляд на протестні суспільні процеси в країні. У центрі розповіді – ніч штурму київського Майдану 18-19 лютого 2014 р. Окреслено психологічні портрети людей, з якими авторка була поруч. Зроблено спробу створення узагальненого образу так званої «масовки», як одного з феноменів Майдану.

Глибокий аналіз воєнних подій у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів відображено у книзі М. Х. Ван Херпен «Війни Путіна» [6]. Це погляд людини, яка не беручи участі у війнах, педантично систематизує факти, що вразили світ, оцінює їх із позиції міжнародного права і шукає вихід з пануючого беззаконня. Які засоби, у тому числі заборонені міжнародними документами, використовує російський президент, щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарій, на жаль, повторюється вже не вперше. Але хто заважає нам, озброївшись знаннями, дати відсіч і захистити себе? Адже на кону не просто цілісність країни, на кону – її існування.

Список літератури

  1. Бірзул Д. Якби в мене були крила: поезії / Денис Бірзул. – Кропивницький : «Імекс-ЛТД», 2017. – 96 с.
  2. Бондарчук Т. В. Кохання розстріляне снайпером / Тетяна Бондарчук. – Хмельницький : «Поліграфіст-2», 2014. – 320 с.
  3. Гук Н. Євромайдан. Звичайні герої / Наталія Гук – Київ : Брай Стар Паблішин, 2015. – 144 с.
  4. Гуменюк Б. Блокпост : вірші. Новели. Публіцистика / Борис Гуменюк. – Київ : ВЦ «Академія», 2016. – 336 с.
  5. Токмань Г. Майдан : сторінки живої історії / Г. Токмань. – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М. М., 2015. – 100 с.
  6. Херпен М. Х. Ван Війни Путіна. Чечня, Грузія, Україна: незасвоєні уроки минулого / Херпен Марсель Х. Ван. – Харків : Віват, 2016. – 304 с.