Читальний зал № 1 головного корпусу

Читальний зал № 1 головного корпусу

Лук’янчук Ірина Миколаївна – провідний бібліотекар  читального залу №1.

Читальний зал факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології

Читальний зал №1 розташовано на четвертому поверсі головного корпусу університету. Це один з найбільших підрозділів бібліотеки, що працює безперервно з 1972 року. Тут зберігається література з філологічних та психолого-педагогічних дисциплін, наукові праці та навчально-методичні посібники викладачів університету.

На початку 2021 року фонд  читального залу було об’єднано з фондом абонементу факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології, що функціонував як окремий підрозділ з 2006 по 2020 роки і укомплектований переважно літературою фахового спрямуваня в галузі психології, педагогіки, корекційної педагогіки та логопедії.

Протягом року читальний зал забезпечує літературою понад 1000 користувачів: студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів та співробітників університету. Фонд підрозділу налічує більше 27000 примірників, з них книжковий —  понад 23000.

Значну роль відіграє періодика, представлена україно- та іншомовними виданнями. До уваги користувачів фахові журнали та газети:

Дивослово Логопед
Deutsch Практична психологія та соціальна робота
English Психолог
Іноземні мови Психолог дошкілля
Всесвітня література Соціальний захист
Вопросы филологии Соціальна робота в Україні: теорія і практика
Higher education policy Шкільні технології
Ur journal of humanities and social sciences Дошкільне виховання
Журналист Социальная педагогика
Журналіст України Дефектология
Маркетинг и реклама Воспитание школьников
Дефектолог Воспитание и обучение детей с нарушениями развития
Особлива дитина Аутизм и нарушения развития

Також серед читачів користуються попитом такі періодичні видання:

  • Літературна Україна;
  • Подільські вісті;
  • Український тиждень;
  • Критика;
  • Країна.

Фонд читального залу поповнюється також літературою, отриманою в дар від студентів, викладачів, колективів кафедр та  приватних осіб. Іменні фонди професора О. А Рарицького та В. В. Овсієнка, що знаходяться в читальному залі №1, складаються з літератури, отриманої в дар.

До послуг користувачів у відкритому доступі систематичний та алфавітний каталоги,  картотеки журнальних і газетних статей. На допомогу читачам укомплектовано теки на актуальні теми, окремо виділено довідково-енциклопедичний апарат.

У читальному залі постійно діють виставки «Вітрина книжкових новинок», «Світ періодики» та «Творчий доробок викладачів». Організовуються книжкові й віртуальні виставки, проводяться огляди літератури, заходи присвячені знаменним датам, видаються тематичні та бібліографічні довідки. Регулярно випускається інформаційний бюлетень нових надходжень.

Відділ працює:
Понеділок – четвер: 8:30–17:30
П’ятниця: 8:30–15:00
Вихідні дні: субота, неділя

Адреса:
м. Кам’янець-Подільський
вул. Огієнка, 61, IV поверх