Безсмертне слово Лесі Українки

  • -

Безсмертне слово Лесі Українки

В історії кожної нації є особистості, унікальні своєю багатогранністю, призначенння яких – осмислювати історичне минуле й прокладати шлях у майбутнє. Протягом віків саме вони, мислителі й речники, будили в українському народові почуття історичної самобутності, ідентичності, власної гідності та закликали до волі й незалежності, саме на них трималося духовне життя нації. До таких видатних постатей українства належить легендарна поетеса, публіцист, мислитель і громадський діяч, велика жінка України Леся Українка – Лариса Петрівна Косач. По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

Щороку в лютневі дні Україна та українська діаспора за кордоном вшановують геніальну українську поетесу, полум’яного патріота своєї Вітчизни. 25 лютого 2021 року здобувачі вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта взяли участь у студентському Е-вебінарі «Педагогічні ідеї та культурно-просвітницька діяльність Лесі Українки», присвяченому 150-літтю від дня народження Лесі Українки (Лариси Косач-Квітки). Організатор заходу – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Співорганізатори – Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, національний університет «Острозька академія», Рівненський державний гуманітарний університет та Бартошинська школа ім. Лесі Українки (Польща).]

Модератором від Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка була Гудима Н. В., кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти. Студенти педагогічного факультету Наталія Пилипів, Аня Мунтян, Мар’яна Яворська, Марія Вуйчик на високому рівні представили наш Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

Бібліотекарі читального залу педагогічного факультету долучилися до Е-вебінару. Для учасників заходу була організована книжково-ілюстративна експозиція «Безсмертне слово Лесі Українки». Експоновані видання представлені двома розділами.

Перший розділ – «Літературна спадщина Лесі Українки» знайомить з творами видатної поетеси.

Другий розділ – «Творчість Лесі Українки в контексті національної освіти» презентовано літературою про видатну українську поетесу, які знаходяться у фонді бібліотеки університету.

Для детального ознайомлення з життєвим та творчим шляхом Лесі Українки запрошуємо всіх охочих завітати до книгозбірні педагогічного факультету та ознайомитися з експозицією «Безсмертне слово Лесі Українки», яка буде діяти до 4 березня 2021 року.

Леся Українка – це окраса та гордість української нації! Поезія видатної поетеси очищує душу молодого покоління, робить її світлішою, а помисли щирими та добрими!

Т. В. Сологуб,завідувач сектору
читального залу педагогічного факультету