Нове в обліку і оподаткуванні

Бібліотекар читального залу природничо-економічного факультету підготувала віртуальну виставку «Нове в обліку і оподаткуванні» на допомогу викладачам, студентам факультетів економічного спрямування, фахівцям, які займаються дослідженнями та вивченням у сфері обліку та аудиту. Запрошуємо до перегляду.

Безверхий К. В. Облік в бюджетних установах : навч. посіб. / К. В. Безверхий. – Київ : Центр учбової літератури, 2021. – 311 с.

Навчальний посібник “Облік в бюджетних установах” містить актуальні теми, з яких студент отримує необхідну кількість корисних знань стосовно основ побудови бухгалтерського обліку на підприємствах державного сектору економіки; обліку основних засобів бюджетних установ; обліку нематеріальних активів бюджетних установ та ін.

 

Верхоглядова Н.І., Шило В.П. Бухгалтерський облік: концептуальні основи теорії : навчально-практичний посібник. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 535 с.

Це повний методичний посібник з ведення бухгалтерського обліку на підприємствах України. У ньому систематизовано викладено організацію й методологію бухгалтерського обліку на підставі узагальнення роботи підприємств різних галузей. У посібнику наведено численні ситуаційні приклади, які ілюструють конкретні господарські операції, а також питання для самоперевірки, тести для самоконтролю і практичні вправи для самостійної роботи. Матеріал ілюстрований таблицями, рисунками, схемами.

Рекомендується для студентів економічних ВНЗ. аспірантів, слухачів факультетів післядипломної освіти і курсів підвищення кваліфікації, бухгалтерів-практиків, викладачів вищих навчальних закладів.

Гнатишин Л. Організація обліку : навч. посіб. / Л. Гнатишин, О. Прокопишин. – Львів : Магнолія 2006, 2018. – 431 с.

Навчальний посібник підготовлено відповідно до програми навчальної дисципліни «Організація обліку». У ньому розкрито основи та загальні принципи організації обліку, питання формування облікової політики, організації роботи бухгалтерської служби та технології облікового процесу, складання і подання звітності, розвитку та вдосконалення облікової системи. Розглянуто особливості організації обліку за окремими ділянками згідно з чинною нормативно-правовою базою.

Мазур Н. А. Фінансовий облік І : практикум для проведення практичних занять та самостійної роботи / Н. А. Мазур, О. К. Кушнір, І. В. Семенець. – Кам’янець-Подільський : Видавець Ковальчук О.В., 2020. – 80 с.

Практикум підготовлений відповідно до програми курсу «Фінансовий облік І» з врахуванням нових законодавчих та нормативно-правових актів, положень та вказівок з економічних та правових питань, а також відповідно до вимог національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Мета вивчення дисципліни полягає у формуванні в майбутніх фахівців фундаментальних знань і освоєнні концептуальних основ фінансового обліку як інформаційної бази прийняття ефективних управлінських рішень. Завдання – теоретична підготовка та формування практичних навичок здобувачів вищої освіти з питань фінансового обліку та їх сучасної парадигми в системі управління підприємством. У посібнику викладено методику обліку активів а саме: основи побудови бухгалтерського обліку; облік грошових коштів; облік дебіторської заборгованості; облік основних засобів; облік нематеріальних активів; облік запасів; облік виробничих запасів та палива; облік витрат виробництва; облік готової продукції; облік витрат майбутніх періодів. Найменування підприємств, місце їх розміщення, прізвища посадових осіб, цифрові та інші дані, наведені в практикумі, є умовними і довідковим матеріалом слугувати не можуть.

Електронна версія посібника розміщена в ElarK-PNU.

Рядська В. В. Аудит : навч. посіб. / В. В. Рядська, Я. В. Петраков. – Київ : Центр учбової літератури, 2021. – 413 с.

У навчальному посібнику висвітлено питання правового забезпечення аудиту забезпечення аудиту та загальні методичні вимоги, які знаходяться в основі здійснення всіх етапів процесу аудиту: переддоговірного етапу, етапу укладання договору, планування, здійснення процедур перевірки, етапі складання аудиторського висновку. Розділи навчального посібника мають логічний взаємозв’язок, містять приклади та схематичне подання матеріалу, що дозволяє засвоювати матеріал і під час самостійної підготовки. В додатках подано як витяги з окремих стандартів аудиту та інших документів, що регламентують процес аудиту, так і практичні приклади документації, яка складається під час аудиту. Таким чином, навчальний підручник має не тільки теоретичну, але й практичну спрямованість.

Посібник розрахований на широке коло користувачів: студентів, аспірантів, викладачів, а також практиків – аудиторів, бухгалтерів, фінансових аналітиків, фінансових менеджерів та здобувачів сертифіката аудитора.

Табачук Г. П. Фінансовий облік у банках : навч. посіб. / Г. П. Табачук, О. М. Сарахман, Т. М. Бречко. – Київ : Центр учбової літератури, 2021. – 423 с.

Навчальний посібник підготовлено відповідно до навчальної програми дисципліни Фінансовий облік у банках для студентів спеціальності Банківські процеси і технології. У ньому викладено теоретичні і практичні основи організації і ведення бухгалтерського обліку в банках України та відображення в обліку основних операцій банків, зокрема операцій із залученими та запозиченими коштами, з обслуговування платіжного обороту та інших. Матеріал викладено з урахуванням чинного законодавства і практики його застосування в Україні. Для студентів економічних ВНЗ, аспірантів, викладачів, практичних працівників банківської та фінансової сфер.

Ходаков В. Є. Прикладні програми в комп’ютерних технологіях обробки облікової інформації : навч. посіб. / В. Є. Ходаков, Т. Г. Кірюшатова, Р. М. Захарченко. – Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. – 338 с.

У посібнику представлені узагальнені відомості про прикладні програми в комп’ютерних технологіях обробки облікової інформації. Розроблено комплекс лабораторно-практичних робіт з вивчення дисциплін: «Комп’ютерні технології обробки облікової інформації», «Інформаційні системи обліку, аудиту і контролю», «Інформаційні системи та технології в управлінні», «Автоматизація виробництва та автоматизовані системи управління», «Корпоративні інформаційні системи». Посібник містить навчальні завдання з використанням програмного комплексу «1С: Підприємство», модуль»1С: Бухгалтерія», а також програм корпорацій «Парус – Підприємство» і «Галактика». Розроблені лабораторні роботи для програми «1С: Підприємство», а конкретно для модуля «1С: Бухгалтерія», представлені в двох режимах: користувацькому і робота в режимі Конфігуратора з використанням вбудованої мови програмування 1С.

Посібник пропонується для студентів вищих учбових закладів. Може бути використано для самостійного вивчення студентами, які навчаються за спеціальностями: «Програмна інженерія», «Економіка» за освітньою програмою «Економічна кібернетика».

Шило В. П. Бухгалтерський облік: концептуальні основи теорії : навч. посіб. / В. П. Шило, Н. І. Верхоглядова, С. Б. Ільіна. – Київ : Кондор, 2017. – 170 с.

У посібнику подається завдання бухгалтерського обліку, розкриваються предмет і метод, принципи обліку основних господарських процесів. Велику увагу приділено класифікації рахунків бухгалтерського обліку, регістрам, формам рахівництва, механізації й автоматизації обліку. У посібнику знайшли відображення нові нормативні документи, пов‘язані з удосконаленням господарського механізму. Важливе значення для глибокого засвоєння бухгалтерського обліку мають практичні та методичні вказівки по виконанню контрольних робіт з використанням ПЕОМ і тому ці навчальні матеріали допоможуть студентам ефективно підготуватися до них. У відповідних розділах роботи передбачено використання елементів економічної кібернетики і математики ( моделювання, теорія графів, матриці тощо), необхідних для поглибленого вивчення обліку в умовах автоматизації і дослідження питань перспектив його розвитку.

 

Лариса БЕСАРАБЧУК, бібліотекар читального залу природничо-економічного факультету